| MiaD a întrebat:

Cum pot să-mi recuperez contul de Facebook? Primesc codul de securitate dar nu-l pot folosi.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codul de securitate este valabil doar pentru o perioada scurta, de cateva minute dupa primire, dupa care expira si nu se mai poate folosi.
Deci, ceri un nou cod, esti pe faza, si intr-un minut l-ai si introdus.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Apeși pe ți-ai uitat parola acolo îți cere emailul tău pe care ai făcut Facebook îl bagi intri în email ai un cod de securitate în email îl bagi cu atenție ca sa nu greșești nimic și Voila easy.
Funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat, este sa-ti securizezi contul de Facebook, cu ajutorul numarului de telefon mobil.
Este eficient.

| Ora de net a răspuns:

Buna Mia,

Te sfatuim sa incerci sa recuperezi contul mergand la www.facebook.com/hacked si sa urmezi pasii indicati acolo.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. Mergi in coltul din dreapta sus, da click pe sageata si acceseaza Settings, mai apoi mergi la lista din partea stanga a ecranului si alege Security. Vei gasi acolo optiunile oferite pentru a-ti securiza contul (poti sa introduci un email alternativ sau numarul de telefon)