| Anca233 a întrebat:

Daca spargi un cont de web.de (email -ul in Germania) sau din orice alta tara poate persoana respectiva sa afle cine e sau poate contacta politia?
(Fara jigniri e o simpla intrebare din curiozitate)

4 răspunsuri:
| Cosmo636 a răspuns:

Este posibil daca stie, nu cred ca politia s-ar implica.
Poti folosi browser-ul "Tor" folosind web-ul acela nimeni nu o sa poata sa stie unde esti.
Cu placere.

| laeimbrea a răspuns:

Se poate afla dacă intri in cont cu adresa ta IP, dacă folosești un VPN sau un browser care iti ascunde adresa IP, sunt sanse sa nu te găsească.

Si browserul Opera are VPN si este usor de folosit.

| Celcestietot a răspuns:

Depind de situatie, de exemplu daca a sesizat ca a fost spart contul. Oricum la politie, banuiesc ca totusi au programatori care pot da de urma celui care a spart contul.

| Ineys a răspuns:

Daca ajungi la nivelul la care poti sparge conturi, nu cred ca te mai preocupa intrebarea asta, sau deja ii stii raspunsul.