| Rednmi a întrebat:

Se pot sterge mesajele de pe messenger trimise astfel incat nici persoana care le-a primit sa nu le mai poata vedea? Am inteles ca nici daca imi sterg contul nu e sigur ca dispar 100%. Daca este vreo aplicatie sau metoda. Aveti vreo idee?

8 răspunsuri:
| sabistu a răspuns:

Mesajele se pot sterge dar nu sunt singur daca se sterg de tot poate nu se vad in conversatia ta dar se pot vedea in a prietenului. Daca iti stergi contul o sa dispara deoarece ca sa vorbesti cu cineva trebuie sa aiba cont sau sa fie logat cu facebookul

| Pyromaniac a răspuns:

Nu se poate, si daca stergi contul tot vede conversatia pentru ca se salveaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu dacă ștergi contul ai la dispoziție 30 zile să-l activezi, dar după perioada aia dacă nu intri pe el se șterge tot, chiar și mesajele și nu le mai poate vedea nimeni, asta din câte știu eu. Dar după 30 de zile de la ștergere, nu DEZACTIVARE. Altă posibilitate nu există

| Violleta2022 a răspuns:

Mesajele din messenger se pot sterge doar in FB-ul tau, nu si in a celui care le-a trimis.
Oricum, nu sunt sterse de tot, deoarece FB are o copie salvata si arhivata a tututor mesajelor si activitatii tale integrale, scrise vreodata pe FB-ul tau, atat in privat cat si pe wall. Daca doresti, o poti cere FB-ului.

| GPA a răspuns:

Odată trimis mesajul persoanei, aceasta îl va vedea indiferent că-l ștergi de pe chat (delete) sau îl ascunzi.
După spusele celor de la Facebook : "Nu este posibil să ștergi mesajele trimise sau primite din inboxul unui prieten.".

Deci, ai mare grijă ce trimiți pentru că o faci pe propria răspundere!

| DorofteiGabriel a răspuns:

Planul b, cauta o scuza sau planul c, ajungi la telefon inaintea persoanei repective e 4 A.M poatr ai sanse laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mesajele NU se sterg chiar daca optezi pentru stergerea definitiva sau dezactivarea temporara a contului.
Cel caruia i le-ai trimis, va avea acces la ele, pana cand isi va sterge si el, la randul lui, contul. Asta e sigur!
In Messengerul meu exista si acum mesajele celor care au renuntat la cont.
Deci, aceasta nu e o solutie!
Mesajele dispar definitiv DOAR atunci cand cei de la FB iti blocheaza contul.
Da-le motive sa o faca si rezolvi situatia! laughing
Roaga-ti prietenii sa iti raporteze contul. E singura solutie.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Din păcate, singura metodă de a șterge o serie de mesaje de pe Facebook este ca atât tu, cât și interlocutorul tău să cădeți de acord să ștergeți amândoi conversația.