| anonim_4396 a întrebat:

Tatalui meu i-a fost furat telefonul. Cum as putea afla unde e? Am cautat aplicații de localizare dar nu funcționează fiindca ba trebuie sa il inviti ca sa foloseasca aplicatia ba nu stiu ce. Va rog ajutați-mă!! Scuzati daca nu am nimerit categoria corect

9 răspunsuri:
| Bacacio a răspuns:

E iphone?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce telefon avea? Daca ii stii Imei-ul sunt sanse sa-l gasesti. Mai este varianta sa il tina inchis si sa il vanda pe piese. din pacate in cazul asta nu mai sunt sanse sa il recupereze.

| Black13LoL a răspuns:

Pe telefon aveai conturi conectate? Mail-Facebook? etc?

| RyanGeorge a răspuns:

Aplicații de acest gen nu exista chiar daca te pune sa plătești sau sunt dar doar să îți spună localitatea dar nu și unde este exact, cei care au asemenea aplicații performante sunt decât cei de la poliție/S.R.I,
Deci într-un final nu ai cum sa-l recuperezi.

| Catwomen123456 a răspuns (pentru Bacacio):

Nu. Huawei

| Catwomen123456 a răspuns (pentru Black13LoL):

Da. Multe conturi

| Black13LoL a răspuns (pentru Catwomen123456):

Umm, care din ele? Da-mi informatii te rog.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alexandra,

Recomandarea noastra este sa apelati la Politie cu o plangere in care sa mentionati codul IMEI - folosindu-l pe acesta, politistii pot identifica locatia telefonului.

Nu vei putea sa localizezi telefonul daca anterior nu a fost instalat pe telefon un software special precum "Find iPhone" sau "Find My Phone".

| BaiatuCuTastatura a răspuns:

Ce telefon foloseste? Este Samsung? Daca da intra pe Android device manager de pe un calculator sau telefon, spune-i sa se logheze cu contul lui de google, si daca telefonul nu a fost resetat, sau contul sters, atunci telefonul va fi localizat.Telefonul poate fi si blocat sau resetat de acolo, in caz ca tatal tau avea lucruri private in telefon.