| evelina555877 a întrebat:

Bună TPU! Ați mai comandat de pe Amazon? Este sigur să comanzi? Îți fură bani?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Amazon sa iti fure banii? niciodata
platformele acestea mari, folosesc sisteme de incasare a platii de tip escrow (sau asemanatoare), adica platforma primeste banii, ii retine si face plata doar cand cumparatorul primeste marfawinking
amazon este retailer, deci platesti lor direct, este safe!
nota: la sistemul escrow are aplicabilitate pe AliBaba cat si pe alte platforme mari unde vand produse comercianti terti!

bani iti fura "tailandezul" care iti intra in PC sau pe telefon ca ai descarcat softuri malware, niciodata o platforma de talie internationalawinking