| nastaseelenacristina a întrebat:

Buna TPU aveti idee despre site-ul interact4fun,daca este pe bune am raspuns la niste intrebari si am castigat un iphone7.Este teapa? anuntati-ma si pe mine inainte sa le dau adresa de mail si nr de tel sa nu dau de altele.multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E o mare ȚEAPĂ! n-ai câștigt nimic, dimpotrivă, dacă le dai nr. de telefon o să ai o surpriză: te vor ademeni să răspunzi la tot felul de întrebări de cultură generală, dar mesajele se TAXEAZĂ cu un tarif nesimțit, și o să ai o factură la telefon de peste 100 €. Mai bine păstrează banii și în trei patru luni îți iei singură iphone!
http://www.avocatnet.ro/......atnet.html
Plus c te „virusează":
https://malwaretips.com/blogs/remove-play-interact4fun-com/

5 răspunsuri:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Poti sa le dai datele de contact sa vezi ce se intampla, dar daca iti cer bani s-au alte bunuri materiale pe diferite motive... teapa

| TFKatarina a răspuns:

E teapa, nu incerca.Am auzit multe persoane care au incercat si n-au primit nimic.

| deeeaqq a răspuns:

Dacă site ul are numele ăla şi pentru nişte întrebări îţi spun că ai câştigat un Iph 7 e ţeapă.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut e teapa, posibil sa iti fi bagat adware, daca incep sa ti se deschida mai multe reclame decat de obicei scaneaza cu asta :https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ si sterge ce gaseste

| Ora de net a răspuns:

Buna Elena,

Acel mesaj este unul neadevarat, o incercare de a te pacali cu scopul de a obtine bani. Te sfatuim sa nu raspunzi si sa nu dai nicioadata date personale unor straini prin intermediul internetului.