| mytza75 a întrebat:

Buna,recent am primit un mesaj de la interact4fun cu minciuna ca voi castiga un Samsung galaxy S7.Stiu ca esti o facatura dar am oferit numarul de telefon si adresa de e-mail, nu le voi raspunde la telefon dar exista o alta metoda prin care imi pot fura banii?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca nu le raspunzi la apeluri sau la sms-uri nu vei fi taxata absolut deloc.
Daca te suna poti sa le inchiz apelurile de fiecare data. Exista si aplicatii prin care poti sa le blochezi numarul de pe care te suna.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca nu le-ai dat datele de pe card ei nu pot sa iti faca nimic.
Adresa de email nu este o problema ca le-ai dat-o; important este sa nu le dai parola de la email.

| mytza75 explică (pentru anonimg):

Am oferit numarul de telefon, pot primii costuri suplimentare daca nu le raspund sau daca nu ii sun sau daca nu trimit un sms?

| ChiuțăCristianNicolae a răspuns (pentru mytza75):

Pe ce retea esti, pe ce retea sunt ei?
Ai abonament >?

| Bula a răspuns (pentru anonimg):

Nu vei fi taxat nici daca ridici telefonul.
Spune-le ca le-ai trimis deja comanda de mult si ii reclami la OPC daca nu trimit telefonul GRATIS, pentru reclama falsa. SIGUR nu te vor mai suna! big grin

| mytza75 explică (pentru ChiuțăCristianNicolae):

Vodafone,da abonament

| anonimg a răspuns (pentru mytza75):

Daca nu le raspunzi la apeluri sau la sms-uri nu vei fi taxata absolut deloc.
Daca te suna poti sa le inchiz apelurile de fiecare data. Exista si aplicatii prin care poti sa le blochezi numarul de pe care te suna.

| Rpgdei a răspuns:

Cum sa Îți fure banii? Nu ai dat contul bancar și pinul ca sa Îți fure banii
depinde ce conturi ai pe adresa de email

| ChiuțăCristianNicolae a răspuns:

Nicio panica, nu se intampla nimic daca nu ii vei mai da si altceva, cum ar fi casa, masina, nevasta, etc...