| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Cineva mi-a trimis un link spunandu-mi ca e vorba de un program de fitness iar eu l-am accesat si mi s-a cerut sa ma loghez cu parola. Eu insa am pus adresa si parola unui alt cont de Facebook pe care nu il folosesc. Acesta e linkul pe care l-am accesat http://futureinsurance.ca/9MR0K//a9eb0560325d1abd24d069e d4679a02f/fcb/en/?
i=2625382&i=2625382
Am intelea ca vrea sa imi acceseze facebookul in mod anonim. Acum vreau sa stiu daca poate aceasta.

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Da, ai rezolvat. Daca cineva a luat datele tale, acum nu mai poate intra in contul tau. Ai grija data viitoare happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut ca nu merge linkul E vorba de autoproxyweb site. Un site pentru spargerea contului de Facebook, twiter etc. Daca eu m-am logat acolo de pe contul meu poate fi spart?

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poate fi spart.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate, si a fost spart. Sa nu ai niciodata incredere in chestiile astea. Se cheama "Physhing websites". Citeste despre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Si pot face acum? Mi-am schimbat parola. E suficient?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Daca mi-am schimbat imediat parola am rezolvat ceva?

| Ora de net a răspuns:

Buna, Larisa,

Sfatul nostru este sa iti schimbi parola si sa iti securizezi contul folosind o adresa de email alternativa si numarul de telefon.

Pe viitor, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.