| Florinaaa1 a întrebat:

Când intru pe Instagram îmi arată că, contul a fost compromis și că trebuie să-mi schimb parola ca să mai folosesc Instagram.
Sunt conectată cu Facebook, iar când scriu parola de la contul de pe el, îmi arată că e incorectă.
Am apăsat pe:"Ai uitat parola?"
A trimis un mesaj cu un fel de link.
L-am accesat. Am intrat pana la urma in cont însă nu am nici o activitate pe el, nu pot face nimic și vedea nimic, oare e dezactivat temporar?
Ce pot să fac?
Vă rog ajutați-mă!

2 răspunsuri:
| marin1988 a răspuns:

Încearcă să vezi dacă găsești răspunsul pe pagina oficială de ajutor în legătură cu contul de Instagram -> Privacy, Safety and Security -> Login and Passwords https://help.instagram.com/345310197245685/?helpref=hc_fnav

| DearestVicinity43 a răspuns:

Ai creeat contul de Instagram cu ajutorul Facebook? Adică te-ai conectat cu Facebook?
Poți sa faci în felul următor:
Trebuie sa desfaci legătura dintre contul de Facebook și Instagram după poți creea o parola pentru contul de Instagram, poți sa schimbi și numele de utilizator de la Instagram, poți sa adaugi o adresa de e-mail în contul de Instagram eventual și un număr de telefon confirm tot cu codul pe care îl primești pe telefon și e-mail. Și ai cam rezolvat acum te vei conecata la contul tău de Instagram normal, cu parola și adresa de e-mail sau numele de utilizator.