| VasileMoldova a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti urgent. Sunt un pic speriat. De curand am vazut ca cineva mi-a intrat in cont fara permisiune. Schimbasem parola. Si azi brusc mi-a aparut ca acelasi om vrea sa schimbe parola. Am apasat nu( ca nu-i permit) si el tot incerca. M-am dus pe cont iar el schimbase nr de telefon de recuperare. Am schimbat parola si numarul. Acum are vreo posibilitate sa-mi intre in cont. Cum pot sa-l securizez. ????????????????????????????

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O parola trebuei sa fie foarte complexa ca cineva sa nu ti-o poate ghicii si schimba.
Alexe 16-20 de caractere, formate din cifre si litere amestecate.
Nu uita sa o notezi undeva si sa nu pierzi hartia.
Uite un exemplu de parola, pornind de la numele tau:
Va51L3MoldOvA15122018

| darrio2007 a răspuns:

Cont la ce?

Bula
| Bula a răspuns:

Exclude numarul dispozitivul lui!
Dupa aceea isi pe TOATE dispozitivele tale din contul tau si intrii din nou.
In pasul urmator mai schimba inca odata parola de acces.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai schimbat nr o sa poti intra in cont numai cu acel numar deci nu cred ca va mai putea face ceva...

| Lioana a răspuns:

Daca ti-ai schimbat parola nu cred ca va mai intra pe contul tau.
Nu ai specificat ce fel de cont e: TPU, Facebook, mail...

| Mayar a răspuns:

Cont de ce anume? TPU? Ai fost la ei? Precizeaza corect datele!

| cfrtobias a răspuns:

N-ai cumva virusi in pc?

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a evita pierderea conturilor sau accesarea lor de catre alte persoane te sfatuim sa folosesti parole puternice, despre care poti citi mai multe aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul
De asemenea, iti recomandam sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale, Youtube) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.