| Alinas0881 a întrebat:

Acum 3 zile am comandat un mouse razer de pe olx cu 150 de lei, baiatul zicea ca e nou si alte abureli, mouse-ul mi l-a trimis prin posta dar cand am deschis coletul am observat ca e alt mouse decat cel comandat, era un mouse de 15 lei. Am numele baiatului, telefonul(pe care probabil si l-a schimbat) si adresa unde locuieste, ce as putea face pentru a-mi recastiga banii sau mouse-ul?

5 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Of, nu mai luati de pe olx, sunt scumpe si dau si tepe, ea dupa ocazi.ro, returnare 3 zile, puteai prima zi il vedeai te duceai la posta, iti punea, in alt colect, in sigila, si il trimitea din nou, da cu costu, de transport, suferit de cumparator

| Sarcopt a răspuns:

Îm primul rănd nu trebuia sa plătești coletul fără să verifici, în al doilea rănd nu ai ce să-i faci.

| darrio2007 a răspuns:

Nimic.

| KeyoAsurame a răspuns:

Eu nici o data nu am folosit site-uri pentru a cumpara produse
dar cum accesezi olx in josul pagini apare ca livrarea este verificata
cred ca ai gresind alegand-uti curierul cred
nu am alta explicatie

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alin,

Recomandarea noastra este sa-i contactezi pe cei de la OLX si sa le spui despre aceasta situatie si chiar sa apelezi la Politie pentru inselaciune (https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-244).

Pe viitor, te sfatuim sa citesti cu atentie recenziile vanzatorilor si sa folosesti serviciul https://www.olx.ro/livrare-cu-verificare/