| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt motivele pentru care mesajele Facebook sunt trimise dar "nedeschise"? Am trimis ieri niste mesaje in afara Ro., destinatarul a fost online insa mesajele par a fii expediate (cerculetul albastru in dreapta, jos) dar nu si vazute.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motivul e ca nu le-a citit destinatarul

| AmiraH a răspuns:

Poate ca nu le vede. Eu cand am fost plecata scriam pe mess, imi arata ca si ceilalti imi scriu dar nu vedeam nimic si dupa cateva ore mi-a intrat toata conversatia

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că și-au instalat niște aplicații ca Facebook Unseen (PC, laptop) ori Unread (mobil, tabletă). Aceste extensii au fost create chiar cu scopul acesta: mesajele primite să poată fi citite, fără ca celălalt să afle.
Iar pe mobil e așa ușor să îți citești mesajele, dacă ai setat să primești notificări pe ecran. Printr-o simplă glisare în jos, poți citi mesajul complet, fără să-l deschizi.
Dar, dacă ai scris unor persoane necunoscute, s-ar putea ca ele să nu fie interesate de mesajele tale. Poate, pur și simplu le ignoră.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru ca persoana respectiva inca nu ti-a citit mesajele. happy