| CătălinaDuDe a întrebat:

Daca cineva m-a hartuit pe Instagram cu multe conturi false dar dupa acea persoana le sterge definitiv politia poate afla cine e in spatele conturilor?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Posibil.
Dar daca nu faci absolut nimic nimeni nu o sa te ajute cu nimic.
Poti face o plangere la politie, nu te costa nimic.

| Ionete_George-Florin_1994 a răspuns:

Din păcate pentru tine este foarte greu! Chiar și dacă le dai toate informațiile necesare, ei vor distruge dovezile; ar asta pentru ca sunt mâna in mâna...
Tot tu trebuie sa iei atitudine. Legal sau ilegal, trebuie sa i-o coci, și in cel mai urat mod posibil!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mă îndoiesc. Mai bine, fă-ți contul privat, nu da accept decat la persoane cunoscute si nu răspunde la "Cereri de mesaje" venite din partea necunoscuților. În locul tău nici nu m-aș deranja să le citesc...