| Eu1294 a întrebat:

Vreau sa stiu daca o persoana sparge un cont Instagram, si il sterge definitiv, mai poate fi aflat ip-ul persoanei care s-a conectat la cont? Daca persoana contacteaza serviciile Instagram, se piate adla din data ce contul este sters DEFINITIV?

2 răspunsuri:
| Bogdan26E a răspuns:

In primul rand un cont de Instagram este foarte greu de spart cel care doreste spargerea contului trebuie sa aiba cunostinte foarte avansate din domeniul programarii, reteau Instagram e foarte securizata si sta bine la capitolul siguranta, prin urmare scenariul descris de tine mai sus este foarte putin probabil sa fie realizat.

| Eu1294 explică (pentru Bogdan26E):

Si daca iti spun ca fix eu am spart un cont ma crezi? Daca iti pui o parola gen numele tau crede-ma ca se poate