| Bionicle a întrebat:

Eu am instalat adblock plus pe firefox sa blochez niste lucruri pe care nu vreau sa le mai vad,dar cand am incercat-o pe un videoclip, mi le-a afectat si pe toate.Cum as putea sa indrept asta?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dai disable la acest adblock din Tools-add-ons-extensions- adblock plus -disable
sau si mai bine ai optiunea de a dezactiva partial adblock pentru anumite siteri, scripturi etc asta nu stiu pe de rost caci eu folosesc NoScript

Bula
| Bula a răspuns:

AddBlock este pentru blocarea reclamelor inglobate in site-uri.
Nu inteleg cum ti-a "afectat" videoclipul "si pe toate".
In Mozilla ai un buton rosu, de forma octagon, pe care scrie ABP sus, in zona meniurilor. Dai click pe acel buton si iti apare meniul de lucru, unde poti opri AddBlock Plus complet sau doar pentru pagina curenta.
Oprirea /re-pornirea functioneaza doar dupa ce reincarci pagina.

Daca problemele iti apar si dupa ce ai oprit ABP, atunci cauza este in alta parte.
In acest caz nu te pot ajuta pana ce nu descrii problema mai exact si nu stiu mai multe detalii.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Extensia AdBlock blochează toate reclamele de pe toate siturile pe care navighezi, dar există posibilitatea ca anumite situri/conținuturi să nu se încarce corect din cauza acestei extensii.