| D3I3 a întrebat:

Joaca cineva Balena Albastra? Stiti si alte jocuri de acest gen?

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

In caz ca ai ganduri sinucigase, du.te la un psiholog. (Valabil pentru cine doreste sa joace acesr joc)
Si ce conteaza daca mai sunt sau nu astfel de "jocuri"? Atata timp cat sunt periculoase nu ar trebui sa intereseze pe nimeni, cu atat mai mult sa stie despre ele.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand mai bine sa nu incerci jocuri de genu happy

| D3I3 explică (pentru LexiEla):

Normal că nu doresc să joc laughing Pur și simplu mă intrebam, în caz de vreodată mi-aș dori laughing (100 % imposibil )

| untu a răspuns:

De ce vrei sa te joci? Nu ai auzit ca jocul este strict interzis! Cati ani ai? Jocul,, Balena Albastra" nu joaca nimeni ca toti au fost avertizati de catre Politia Romana si autoritatile romane!

| D3I3 explică (pentru untu):

Totuși, nu locuiesc în România deci mdea...

| untu a răspuns (pentru D3I3):

Mai bine sa nu fii asa de curioasa ca sa incerci! Decat sa joci,, Balena Albastra", mai bine sa faci fapte bune!

| Ora de net a răspuns:

Buna Danielle,

In momentul de fata nu exista confirmari clare din partea autoritatilor ca acest joc/aceste comunitati ar fi reale sau legate de vreun incident de autovatamare sau suicid in randul adolescentilor din Romania. Avand in vedere toate acestea si faptul poti intra in contact cu persoane potential periculoase, recomandarea noastra este stai departe de informatii false sau daunatoare pe Internet si sa ceri ajutorul daca simti ca te aflii intr-o situatie dificila.