| Sara2 a întrebat:

M-a jignit un tigan urat pe Facebook în privat. I-am zis să nu-mi mai scrie că am iubit, și a început să mă înjure și să-mi vorbească foarte urât. I-am dat block. Ce altceva să fac? Mi-a analizat profilul înainte

23 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da tu ce varsta ai? chiar nu ai curaj si tarie de caracter sa il umilesti prin cuvinte ca pe bune acum esti fata ar trebui sa fi mai tare cand esti in fata calculatorului, dar facand o exceptie atunci cand esti pe strada.

| Calinescu1720 a răspuns:

Poti sa faci reclamatie la Facebook si o sai inchida contul de Facebook dar n-are cum daca l-ai blocat sa iti analizeze profilul odata ce l-ai blocat nu are cum sa te mai caute sau sa iti dea mesaj

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai ce sa faci, nu trebuia să te iei în gura cu el de la bun început. De ce îl aveai la prieteni? laughing

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Calinescu1720):

Cum sa ii inchida contul? nu cred ca asa ceva e adevarat, adica la cati oameni au scris de "bine" pe pagina oliviei steer sau pe pagina gabrielei firea tu vreai sa imi spui mie ca daca olivia steer reclama la Facebook cu unii utilizatori de Facebook au jignit-o, Facebook-ul le inchide contul?
il alta ordine cum acel cuvant malitios este admis sa apara in intrebare?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Atotstiutorul):

E ușor să închizi un cont daca e nou făcut, nu prea are poze și prea multa activitate. Am închis eu o grămadă laughing. Mai nou te banează din motive foarte puerile, e de ajuns sa folosești un cuvânt aiurea într-un comentariu și să sesizeze cineva. Dar mesajele private nu le poți raporta, tho. Oliviei Steer i-au închis "fanii" contul la cat au spamat-o laughing, n-a mai apucat sa raporteze pe nimeni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

De ce e malițios să spui unui țigan că e țigan?

| Lioana a răspuns:

Nu trebuie sa le spui nimic celor care nu vrei sa-ti scrie nimic. Pur si simplu ii ignori. Nu are rost sa-ti pierzi timpul cu conversatii inutile.
Si in nici un caz nu e bine sa accepti persoane necunoscute in lista ta de prieteni.

Bula
| Bula a răspuns:

Halal prieten... laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

L-ai blocat, liniștește-te. Te va uita. Va căuta dialog cu altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înveți pentru mâine.

| Sn4k3 a răspuns:

Omoara-l.

| debarasator63 a răspuns:

Sa-ti vezi de viata. Atata timp cat nu stie multe lucruri despre tine, nu conteaza. Alta data nu le raspunde/nu-i baga in seama pe toti care intra in discutii.

| Țoglă a răspuns:

L-ai blocat și sănătate bună.
Ce mai vrei să faci altceva?

| Atotstiutorul a răspuns (pentru supadeceapa):

Wow ce tare esti, ce pacat ca doar la conturile noi merge si cam care e limita sti? adica daca am conturi pana in cate zile tu poti sa le inchizi? m-ar interesa niste servicii de genul asta daca chiar poti sa le faci si contracost. e tare ca tu ai spus ca le inchizi, nu le banezi pentru 3 sau cateva zile, tu le inchizi definitiv esti tare!

| Atotstiutorul a răspuns (pentru sadrian46):

Eu n-am o problema dar cred ca e urat, nu e ca si cum ai spune unui negru ca e negru? dar na credeam ca vrem o tara ca afara civilizata...

| EduardPeTPU a răspuns:

Nimic, daca i-ai dat bloc, ar trebui sa iti vezi de viata si sa nu mai scrii chestii inutile pe TPU ca mine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Asta ai înteles tu? laughing Ai raportat vreodată un cont? Primești mesaj cu ce se întâmplă cu contul după. Da, se închid definitiv dacă sunt dubioase. Nu-i mare lucru. Facebook-ul e paranoic.

| Atotstiutorul a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu n-am raportat, dar as vrea sa am puterea ta! sa inchid conturi dupa bunul meu plac! deci daca sunt dubioase doar, ca tocmai ce voiam sa raportez contul lui Liviu dragnea... deci sa ma lamuresc, nu se pot inchide conturi asa ca vreau eu, trebuie sa vrea Facebook. deci in concluzie nenea rrom nu are contul inchis si poate sa ii analizeze profilul in continuare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Și ce să-i spun, că de de ciocolată, dacă el e negru?
E țara mai civiliazată dacă le spunem la țigani că sunt roma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Probabil a raportat pentru limbaj licentios, se mai da si mare ca blocheaza conturi, dar nu-si da seama ca ea e cea dubioasa din ecuatie pentru ca ii analizeaza si doboara pe altii.

Pe aici iti da ‘block’ daca nu esti de acord cu aura ei de divalaughing

| Atotstiutorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine e diva?

| danaieladaniela a răspuns:

Fa o reclamatie la Facebook si il rezolva

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Recomandarea noastră este să blochezi persoanele care îți vorbesc urât sau te jignesc. În plus, este de preferat să nu interacționăm cu persoane străine - pe internet nu putem știi cine sunt sau ce intenții au.