| IonutCiobanescu a întrebat:

Pentru ce e mesajul de la numărul 1786 ceva cu sunati-ne urgent la numărul xyz (Departament Financiar GetBack Recovery) e de bine?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Ionut,

Sfatul nostru este sa nu raspunzi unui astfel de mesaj, cel mai probabil acesta este o greseala sau un scam, o incercare de inselaciune.

Daca mai primesti astfel de mesaje, asigura-te ca verifici daca informatia este adevarata cu o persoana adulta de incredere (ex. parinte, profesor).

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru ei e de bine, că îți umflă banii fără să ai habar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru tine nu e de bine, inseamna ca ai datorii pe undeva

| IonutCiobanescu explică (pentru suntserios):

Dude am 14 ani ce datorii sa am?

| doctorandus a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Spam (phishing).