| 5114siia a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva la ce se refera cu ip-ul ca nu inteleg destula engleza? La ce se foloseste cardul de credit pe un site de poze, sau ce spune ca face cu ip-ul, politia si cardul de credit? Sau ce card de credit? http://favim.com/faq/privacy.html

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti spune ca iti retine ip sa te poate identifica in caz ca faci fraude cu cardurile.

| DryIce a răspuns (pentru suntserios):

Ca o fi greu sa intri de pe wifi a cuiva strain. Cu un usb wifi card expandable scapi de mac adres track si cu un reinstal windows scapi fara urma.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

IP este prescurtarea de la "internet protocol" si se refera la "adresa" ta de internet - prin ea autoritatile te pot identifica.

Pe site se specifica faptul ca IP-ul tau va fi salvat atunci cand vei face o comanda si ca acesta poate fi transmis catre institutii bancare sau politie in caz de frauda.