| alexandrunaj a întrebat:

Am intrat pe site-ul 8GAG (da 8Gag nu 9 Gag) si mi-a aparut un mesaj daca ii las sa posteze in numele meu pe Facebook, am fost neatent si am zis ok. Ziua urmatoare postasem pe net 3 imagini (pagini cu ceva scris), nu le-am citit le-am sters imediat.Problema este oare ce scria pe acel pagini, vi s-a intamplat asa ceva? Puteau fi mesaje indecente,(aveau aspectul unor scrisori, nu erau memeuri)? Cum sa nu se mai repete asa ceva, ce erau acele fisiere?

3 răspunsuri:
| alexbit90 a răspuns:

Salut deci accesezi sectiunea aplicatii in Facebook : https://www.facebook.com/bookmarks/apps
te duci pe aplicatie si apare rotita ca aici:
http://imgur.com/DLBHvR7

si ii dai sterge aplicatia :)

si nu se va mai intampla!

Multumesc!

| iAMVi a răspuns:

Sfat pentru viitor, cand mai intri intr-o aplicatie si-ti apare acel mesaj cu postatul pe fb in numele tau, langa acel mesaj exista o sagetica, dai pe ea si acolo apare cine va vedea postarile puse de aplicatie in numele tau, bifezi "doar eu"si gata, poate saposteze verzi si uscate, nimeni nu va vedea ce prostii mai posteaza aia, doar tu.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intampinat o astfel de situatie neplacuta. Pentru a indeparta aplicatia, trebuie sa mergi cu mouse-ul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, sa dai click pe sageata si mai apoi sa alegi, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mergi la lista din partea stanga si acceseaza Apps. Iti vor aparea acolo aplicatiile pe care le folosesti.