| AndreiL505 a întrebat:

Am o problema. Am accesat un site nesigur din greseala si in dreapta jos imi scria ca ip meu se vede si imi scria locatia mea si ip-ul. Se poate intampla ceva? Imi este foarte frica.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Frica ca?

| Darky000 a răspuns:

Daca ai antivirus, Este normal ca ti-a aparut un mesaj de la iei cu "Site-urile dubioase iti pot vedea locul unde stai" Dar sa nu iti faci griji, este doar o reclama de la anti-virusul respectiv.

| Hate16 a răspuns:

Foloseste un VPN si nu o mai ai nici o problema

| Hate16 a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca cineva iti stie ip-ul iti poate afla si locatia folosind geolocation

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Hate16):

Aha, geolocatia care in cel mai bun caz iti zice un oras, nu neapărat cel in care esti. Eu sunt in Bucuresti acum si IP meu pare ca fiind din Timiș. Ia cauta ma tu mult si bine cu geolocation

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Nu trebuie să îți faci griji, nu se va întâmpla nimic rău. Dacă o persoană cunoaște IP-ul tău poate afla cel mult în ce oraș te afli și cam atât.