| alexutza222 a întrebat:

Am o problema imensa. Sunt disperata! va rog sa ma ajutati si sa nu faceti glume de prost gust sunt extrem de speriata, tremur toata! Azi am accesat de pe calc meu un site din greseala (deci am cautat ceva si la cautare mi-a aparut ceva pe care am dat click, dupa aia am intrat si acolo era un film )calc meu s-a blocat si pe ecran scria ceva de amenda care trebuie platita in 48 de ore si despre drepturi de autor. Sunt disperata daca af afla ai mei ar fi groaznic. Am inchis calc si l-am redescchios pe ecran a pararut aceea img le politie si scria de amenda, politie, puscarie si ca ma supravegheaza, intr-un colt scria si tara si orasul (Romania si orasul din care sunt eu ).
CE sa fac? Cum pot remedia situatia fara sa afle parintii? Nu ma pricep la pc si va implor sa nu va bateti joc sunt si asa sufcient de speriata!
Va multumesc! daca am gresit categoria scuzati-ma dar sunt disperataa!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi eu am patit-o de doua ori si nu am intrat pe situri porno chiar am pus si eu o intrebare aici pe site cum sa scap e foarte simplu te duci la star dai la accesories de la all programs, system tools apoi sistem restore si urmezi pasii il dai inapoi cu cateva zile, oricum cea mai buna optiune ar fi sa reinstalezi windows-ul, oricum o a scapi de virus poti sa incerci si aici http://www.arena4it.ro/virusul-politia-romana-cum-scapi-de-el/ stai linistita nu trebuie sa platesti nimic.

| alexutza222 explică (pentru Vvistula):

Multumesc m-am mai linistit. nu am cum sa intru in star si ce ai zis tu pentru ca imediat ce deschit pc apare asta pe tot ecranul. nu stiu cum sa reinstalez windowsul. nici nu am cd necesar. Alta sugestie? daca il las asa si nu mai umblu la pc cateva zile trece singura problema? eu am antivirus Bidefender cumparat cu licenta (nu piratat sau altceva de genu luat de la magazin ) ce sa fac?

| alexutza222 explică (pentru Vvistula):

Scuze am citit abia acum ce mi-ai dat pe site voi incerca. multumesc.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, sunt probabil niste reclame sau advertismente de prost gust si incercau sa te convinga sa dai clik pe ele, sa te pacaleasca.Ei nu au cum sa afle informatii despre tine si nu vad la ce le-ar putea folosi acestea.In locul tau, putea fi oricine la calculator, din orice casa, din orasul tau...sunt numai prostii...nu ai vazut ca toate site-urile mai nou sunt invadate de reclame disperate?

| Vvistula a răspuns:

Virurl se numeste politia romana scrie pe google o sa o rezolvi sau daca nu dai o scanare cu bitdefender la C

| baf a răspuns:

Ce e drept eu nu am patit niciodata asta, dar nu am mai auzit, in prezent mai este imaginea acolo? nu inteleg de unde stiu ei ca esti mminora sau nu?
e ciudat s-ar putea sa fie o incurcatura, tu calmeaza-te, ca pana la urma nu ai facut nimic grav..niki nu stiu ce sa zic

| drussy a răspuns:

Nu fa nimic! Asa mii s-a intamplat si mie! Nu ii nici o amenda! Or fii vrut sa te fraiereasca careva! Stai calmaaa! :*