| Radu_Zaharia_1984 a întrebat:

Salut, am ramas logat pe Facebook messenger pe o tableta pe care am vandut-o si obositul trimite mesaje in numele meu. Cum pot sa il deconectez pentru ca schimbarea parolei pe Facebook nu ma ajuta. Ce pot face? Altfel nu imi ramane decat sa merg la politie sa depun o plangere dar asta necesita timp

6 răspunsuri:
| Sketch2 a răspuns:

Schimbarea parolei ajută.
Doar bifeaza sa te deconecteze de pe alte dispozitive.

| Vider a răspuns:

Contacteaza-l și ameninta-l ca mâine îl denunți la politie pentru ca știi unde sta, ăsta e cea mai eficienta metoda pentru oameni ca ăsta.

| PuFuLeTiX14 a răspuns:

Pai atunci cand ti-ai schimbat parola, ai bifat si casuta unde scrie sa te deconectezi de pe toate dispozitivele? Daca da, ar fi trebuit sa mearga si daca nu merge nici asa, intra la setarile contului-> securitate si conectare si scrie acolo "Unde te-ai conectat" si iti arata de pe ce dispozitiv esti conectat si locatia, apesi acolo si iti arata sa te deconectezi de pe acel dispozitiv, sper sa reușești, bafta!

| WoKy a răspuns:

Facebook.ul ofera control asupra dispozitivelor conectate. Ai undeva in setari pe la confidentialitate (nu sunt 100% sigur) o optiune "unde sunt conectat". Verifici lista cu dispozitive si dai deconectare de pe tableta.

| Calin_Valeriu_Cosmin_1982 a răspuns:

E simplu, intra la setari si schimbi parola, si ai dai sa se deconecteze de pe celelalte dispozitive

| Ora de net a răspuns:

Buna, Radu,

In primul rand te sfatuim sa iti resetezi parola & mai apoi mergi in setarile Facebook, la sectiunea Security & Login. Acolo ai toate dispozitivele pe care esti conectat si poti sa alegi sa dai Log out de pe unul sa chiar toate.