| Marius94XD a întrebat:

As vrea sa inregistrez un domeniu online la cei de la hostico, insa acestia ma pun sa completez doua chenare si anume CNPFiscalCode si Registration Number. Are cineva idee la ce se refera aceste doua chenare si mai exact ce anume ar trebui sa completez in acestea? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa inregistrezi un domeniu online pentru firma, intai trebuie sa ai deja firma facuta si codurile obtinute de la camera de munca, registrul comertului si asa mai departe.
CNP - este codul numeri personal, Codul fiscal si Numarul de Inregistrare.
Daca nu le ai, nu poti sa inregistrezi un domeniu ilegal.

| Ora de net a răspuns:

Buna Marius,

CNP-ul se refera la codul numeric personal, iar Fiscal Code & Registration Number la datele fiscale ale firmei, mai exact codul fiscal si numarul de inregistrare in registrul comertului.