| dt11 a întrebat:

Aveam de gand sa imi fac cont Netflix, ulterior razgandindu-ma. Intrebarea mea este, cum ma dezabonez? Nu gasesc pe nicaieri. Nu se poate, pentru ca nu am adaugat card/mod de plata, (asta insemnand ca nu am finalizat crearea contului-oare?)

Mersi

4 răspunsuri:
| wowmentol2 a răspuns:

Daca nu bagi un card sau orice alta modalitate de plata nu te abonezi nu poti free

| Adry05 a răspuns:

Dacă n-ai băgat cardul atunci nu ești înregistrat.

| DenisIonut01 a răspuns:

Suna la ei si intreaba-i 0800-672.120

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Pe Netfilix este obligatoriu să adaugi o metodă de plată și datele de facturare pentru a crea un cont. Pentru că nu ai trecut de pașii aceștia, ei nu te consideră ca fiind abonat. De aceea nu poți să te dezabonezi, așa cum ai presupus și tu.

Dacă vrei să citești mai multe despre ce poate fi șters și ce date păstrează Netflix, găsești infomații aici: https://help.netflix.com/ro/node/100625