| Luci88 a întrebat:

cand deschid telefonul se deschide pana apare pe ecran Samsung si asa ramane. a patit cineva asa ceva? ce pot face?

Răspuns Câştigător
| elvisel a răspuns:

Ai un ghid aici pentru problema ta
https://fairphone.zendesk.com/......-on-reboot

19 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Ce model Samsung? Fa u reset si vezi daca problema persista

| elvisel a răspuns (pentru elvisel):

*fa un hard reset

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Si cum se face ala? multumesc

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Am facut si acum aparea un Android cu capacul deschis in care scrie. nici o comanda.

| octav005 a răspuns:

Scate bateria. si porneste din nou.dai o resetare generala

| Luci88 explică (pentru octav005):

Cum sa ii dau o resetare totala daca nu se deschide? cand se deschide apare doar scrise SAMSUNG

| elvisel a răspuns (pentru Luci88):

Tine apasat volum+, home button si power button in acelasi timp si le tii apasat pana iti apare Android logo, dupa care dai drumu la butoane. Tastele de volum vor actiona navigarea in timp ce power button va mima enter.Dai wipe data, factory reset si dupa aia dai reboot system

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Am apasat si apare semnul Android in care scrie. nicio comanda! unde pot sa iti triumit poza? ca aici nu pot.

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Utilizare Volum în jos pentru a naviga în jos pentru a "updater". Selectați cu mărire a volumului.

Folositi un volum de jos pentru a evidenția "fp_update_OTA [numărul versiunii].zip" și selectați cu mărire a volumului.

Mie nu imi apare sa dau "updater" la mine apare alte chestii.

| elvisel a răspuns (pentru Luci88):

Intra aici http://pictub.club/?gclid=CLPB7q3V3c8CFYafGwodEn4IWg
si posteaza ce iti apare

| Luci88 explică (pentru elvisel):

A aparut?

| elvisel a răspuns (pentru Luci88):

Navighezi cu volumul - pana la wipedata/factory reset si apesi butonul de pornire al telefonului, dupa dai reset si gata

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Am facut ce mei zis dar in momentul cand apas pe butonul Pornire dispare tot si apare semnul Android cu capacul dfeschis si zice. nicio comanda. ii dau reset si tot se deschide pana apare SERIOUX pe ecran. of doamne

| elvisel a răspuns (pentru Luci88):

Ai facut root la telefon, sau ai incercat sa bagi cmw sau un rom nou pe el?

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Da, sau cel putin am incercat sa fac root dupa un tutorial de pe Youtube! si din acel moment. se mai poate face ceva?

| elvisel a răspuns (pentru Luci88):

V-a trebuii sa iti reinstalezi firmware la telefon. Daca ai un pc descarci Android usb driver, dupa descarci smartphone flash toll.intrii aici si iti iei romul http://www.romkingz.net/2015/06/download-infinix-x551-stock-rom.html
ill iei pe cel original kitkat si te uiti bine la mdelul telefonului, ca este unu de 16gb si 1gb ram si altul cu 16gb si 2gb ram.
ai aici un tuto3Aal cum sa folosesti flashtool: https://androidmtk.comhoFflash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

E foarte usor sa reinstalezi romul, mai ales ca e cel original.Bafta

| Luci88 explică (pentru elvisel):

Si cum iau romul ca nu prea inteleg?

| Ora de net a răspuns:

Buna Luci,

Ne pare rau ca ti se intampla asta. Incearca sa resetezi telefonul la setarile din fabrica, iar daca aceasta solutie nu functioneaza te sfatuim sa mergi cu el intr-un service specializat.