| WaNNeX a întrebat:

Cum imi pot reinstala softu la un Samsung Galaxy Mini? Am Android 2.2 si am o problema cand dau sa deschid telefonul apare sigla de la samsung pe ecran si ramane asa chiar si o ora si nu se deshide, ce pot face?
Multumesc anticipat doresc raspuns la ambele intrebari. Multumesc!

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Pasul 1 : descarci programul odin 1, 83 de pe google, 2: iti faci cont pe Samsung finwares ca sa poti descarca stockul rom de aici : http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-S5570&pcode=ROM#firmware

dupa ce ai descarcat astea pornesti telefonul tinand apasat 3 butoane: vol -, home( adica ala din mijloc) si tasta de pornire
o sa scrie downloading
iei cablu de date si conectezi la pc telefonul. deschizi odin si dai pe PDA. fselectezi fișierul care l ai descarcat de pe sam mobile, ( trebuie sa il dezarhivezi mai intai) si apoi apesi pe start. astepti si in 2 min telefonul va reporni

| catarebelu a răspuns:

Pai la un service GSM si ceri resofrare dar inainte sa te duci incearca sa cauti tu pe net softul si sa te duci cu telefonul si softul pe cd prtr ca vei scapa mai ieftin eu am facut la fel cu un Samsung sunburst! funda?/ laughing