| ddlykid a întrebat:

Deci, acum cateva minute, m-a contactat un tip pe discord si a spus ca stie unde stau gen cartier,
alea alea. Stie cum ma cheama, varsta, si tot "sa presupunem". La inceput nu l credeam dar dupa a inceput sa spuna si ce fac, ce port, ce culoare au castile, mouse ul ce fel de leduri are, si mai multe chestii care nu tin de hacking. Mai era cineva cu mine in camera si la inceput credeam ca isi bate joc de mine, dar dupa a spus ca e mafiot si nu stiu ce laughing. e adevarat ca m-am speriat putin, mi-a trimis poza cu fata casei mele si de aceea credeam ca era cine a fost la mine, dar nu a fost, sunt foarte sigur. Apoi mi-a trimis o poza cu PC-ul lui si conversatia cu mine. Mai pe la final a spus ca "era doar un prank" si ca se baga la CS. Tin cele de mai sus de hacking? Era stalker sau ceva sau mi-a facut un prieten prank laughing. Inca sunt putin speriat pentru ca nu sunt sigur de ce s-a intamplat exact si cine a facut o. Daca chiar este un hacker cum ar fi pedepsit? Multumesc.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu putea fi hacker, căci acela nu putea avea toate datele acestea. Era un prank făcut de cineva care te cunoaște bine.
Iar dacă ar fi hacker nu ai cum să îl pedepsești, doar dacă ai fi hacker ca el.

| Sofer a răspuns:

Sper sa fie un prank laughing) daca nu e foarte tare laughing si eu m-as fi speriat.

| DarthNiger a răspuns:

Cred ca si-a batut joc de tine un prieten, te-ai speriat degeaba.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil un apropiat ți-a făcut un prank. Sfatul nostru este să eviți discuțiile cu persoanele necunoscute pe Internet, pentru că poți să fii hărțuit sau să fii expus unor conținuturi dăunătoare.