| teo530 a întrebat:

Salut dragi useri de pe TPU. Vi s-a întâmplat pe acest site sau și pe altul să vă trimită cineva un mesaj, dar să nu știți absolut nimic despre persoana respectivă? Am primit ieri un mesaj de la o fată (cred că e fată) în care mi-a dat o adresă de email. Mi-a mai zis că profilul meu a impresionat-o și că e nerăbdătoare să îmi spună mai multe despre ea și să-mi trimită pozele (habar n-am ce poze). Mi-a zis că o cheamă Linda, m-am uitat pe profilul ei și are 0 întrebări/răspunsuri, este chiar pe ultimul loc din toți utilizatorii TPU, și-a făcut cont ieri și azi a fost ultima logare. Am căutat-o la "caută utilizator" cu username-ul ei "Lindabarger" și nu am găsit-o. Deci ieri și-a făcut cont dimineața (mi-a trimis mesajul la 9), s-a mai uitat azi dacă i-am răspuns și apoi și-a șters contul. Nu sunt interesat de ea, sunt doar curios dacă i s-ar mai întâmplat cuiva (nu cred că sunt singurul) așa și mă întreb ce i fi vrut, a pus la mișto sau ce?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Lindabarger
Mesaj primit Lindabarger
Vineri, 14 Septembrie 2018, 8:37 pm
buna draga
Salut frumos să vă cunosc numele meu este Linda. Profilul dvs. m-a impresionat într-adevăr, trimiteți-mi un mesaj prin adresa mea de e-mail privată
(lindabarger17@gmail.com), ca să vă spun mai multe despre mine și să vă trimit pozele. Aștept cu nerăbdare să aud de la dvs.

44 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Numele de utilizator există în lume și sunt cel puțin 100 de persoane cu acest nume. Există adrese Google Mail: lindabarger6, lindabarger9.

| MihaelaDart a răspuns:

Cred că pe toți ne-a impresionat laughing... Și eu am primit tot de la "ea"... Și pe e-mail uneori mai primeam sau pe Facebook prin grupuri mai vad profile fake și cu astfel de mesaje sau alții care oferă o sumă imensă. Este spam și ar trebui ca adminii siteului sa ii blocheze.

| Kerre a răspuns:

Da, inca 3 mesaje am primit de la ea, incearca sa o ignori.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești invidios, nu!?! rolling on the floor laughing

| AlexDarius3 a răspuns (pentru teo530):

Tocmai am primit si eu mesaj, ca viata e frumoasa big grin

| raMLesS a răspuns (pentru Frank51):

Raspunsul meu a fost: https://imgur.com/a/8ISZBWb laughing

| alex15ccc a răspuns:

Am primit si eu mesaj azi, pur si simplu unii oameni au prea mult timp liber si fac spam cu virusi sau reclame toata ziua

| mgtow a răspuns:

Un prost care face misto am patit-o si eu de cateva ori

| Lucian4 a răspuns:

Da am primit si eu mai devreme. Prima reactie, a fost sa-i verific profilul (nu are nimic) apoi am cautat emailul ei pe google si m-a adus la intrebarea asta.pe TPU. Sigur e vreo straina (nu romanca) zice in mesaj ''Salut frumos'', mie mi-a scris legat ''m-a'' de la ''m-a impresionat''

| teo530 explică (pentru Lucian4):

Eee... poate o fi analfabetă...

| wpetterssone a răspuns:

Eu am primit un e-mail pe și pe adresa personală.
https://drive.google.com/open?id=1Fr6FBS8SYNbpqhd70WmKc3t0uMm-8GRX
Este același e-mail ca cel pe care l-am primit pe adresa de e-mail de serviciu.

| teo530 explică (pentru wpetterssone):

Eu am trimis un mesaj adminului informându-l cu privire la acest utilizator şi azi am primit mesaj: Vă mulţumesc frumos de sesizare. Am văzut întrebarea(în mesaj i-am zis să se uite la întrebarea asta pentru detalii) şi am suspendat userul.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Teo,

Sfatul nostru este să nu interacționezi cu persoane necunoscute online - în spatele unui profil se poate ascunde oricine, chiar și o persoană cu intenții rele. Blochează și chiar raporteză astfel de profile dacă te deranjează sau crezi că ele conțin ceva dăunător (spam, viruși).

| teo530 explică:

Da aşa am făcut. Am ignorat-o şi raportat-o adminului care i-a suspendat contul. Wow chiar şi un membru al proiectului "Salvaţi Copiii" face parte din comunitatea TPU.