| teo530 a întrebat:

Salut dragi useri de pe TPU. Vi s-a întâmplat pe acest site sau și pe altul să vă trimită cineva un mesaj, dar să nu știți absolut nimic despre persoana respectivă? Am primit ieri un mesaj de la o fată (cred că e fată) în care mi-a dat o adresă de email. Mi-a mai zis că profilul meu a impresionat-o și că e nerăbdătoare să îmi spună mai multe despre ea și să-mi trimită pozele (habar n-am ce poze). Mi-a zis că o cheamă Linda, m-am uitat pe profilul ei și are 0 întrebări/răspunsuri, este chiar pe ultimul loc din toți utilizatorii TPU, și-a făcut cont ieri și azi a fost ultima logare. Am căutat-o la "caută utilizator" cu username-ul ei "Lindabarger" și nu am găsit-o. Deci ieri și-a făcut cont dimineața (mi-a trimis mesajul la 9), s-a mai uitat azi dacă i-am răspuns și apoi și-a șters contul. Nu sunt interesat de ea, sunt doar curios dacă i s-ar mai întâmplat cuiva (nu cred că sunt singurul) așa și mă întreb ce i fi vrut, a pus la mișto sau ce?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Lindabarger
Mesaj primit Lindabarger
Vineri, 14 Septembrie 2018, 8:37 pm
buna draga
Salut frumos să vă cunosc numele meu este Linda. Profilul dvs. m-a impresionat într-adevăr, trimiteți-mi un mesaj prin adresa mea de e-mail privată
(lindabarger17@gmail.com), ca să vă spun mai multe despre mine și să vă trimit pozele. Aștept cu nerăbdare să aud de la dvs.

44 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spam ieftin

| mgtow a răspuns:

Un prost care face misto am patit-o si eu de cateva ori

| Adry05 a răspuns:

Si mie mi-a dat aia, am preferat s-o ignor la fel cum fac cu toate mesajele care nu ma intereseaza si te sfatuiesc sa faci la fel decat sa-ti irosesti timpul gandindu-te la prostii de genu

| SilentRain a răspuns:

Da,probabil un troll fara viata

| Liviu a răspuns:

Da, e cineva de pe TPU si si-a facut al 2 cont sa te bnage in seama.Eu da, trimit mesaje, dar nu imi fac alte conturi.Pe asta il am si punct.Si da, trimit o gramada de mesaje la o gramada de utilizatori, unii nu raspund, alti nu ma bga in seama, imi e indiferent. O fac sa ajut! happy

| teo530 explică (pentru Liviu):

Mesajele au fost private.

| Liviu a răspuns (pentru teo530):

Da,si private trimit, dar nu imi schimb numele. Acum cine stie ce vrea. Daca esti fetita, poate vrea sa iti vada vreo 'alunita' daca esti baiat, poate vrea sa iti vada pusa, acu nu stiu laughing

| teo530 explică (pentru Liviu):

Da poate vrea poze cu gogu meu să se masturbeze la elelaughinglaughing.

| MihaelaDart a răspuns:

Cred că pe toți ne-a impresionat laughing... Și eu am primit tot de la "ea"... Și pe e-mail uneori mai primeam sau pe Facebook prin grupuri mai vad profile fake și cu astfel de mesaje sau alții care oferă o sumă imensă. Este spam și ar trebui ca adminii siteului sa ii blocheze.

| raMLesS a răspuns:

Si eu am primit mesaj de la userul asta ciudat.
"Salut frumos să vă cunosc numele meu este Linda. Profilul dvs. m-a impresionat într-adevăr, trimiteți-mi un mesaj prin adresa mea de e-mail privată
(lindabarger17@gmail.com), ca să vă spun mai multe despre mine și să vă trimit pozele. Aștept cu nerăbdare să aud de la dvs."

| AlexDarius3 a răspuns (pentru raMLesS):

Acum putem sa facem cont pe site-uri de matrimoniale cu acel email rolling on the floor).

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexDarius3):

happy I-am făcut eu cont...
Partea nasoală este că trebuie să confirme prin email.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pe ce site?

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexDarius3):

Unul de matrimoniale, nu are importanță.

| teo530 explică (pentru LPCTSTR):

Poate se va uita peste profilul meu, va găsi întrebarea şi răspunsul tău şi poate este destul de idioată încât să confirme. Pe ce site i-ai făcut?

| LPCTSTR a răspuns (pentru teo530):

Https://www.matrimoniale.ro
Mai au și certificat SSL... "Băi, lasă-mă..."

| AlexDarius3 a răspuns (pentru teo530):

Tocmai am primit si eu mesaj, ca viata e frumoasa big grin

| Ora de net a răspuns:

Bună, Teo,

Sfatul nostru este să nu interacționezi cu persoane necunoscute online - în spatele unui profil se poate ascunde oricine, chiar și o persoană cu intenții rele. Blochează și chiar raporteză astfel de profile dacă te deranjează sau crezi că ele conțin ceva dăunător (spam, viruși).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce eu n-am primit? laughing
Chiar vreau sa stiu ce fantoma o mai fi si asta rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești pe o distribuție Linux, tu nu te infectezi așa ușor sad

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai nou spammerii Yahoo au venit pe TPU.
Kinda strange but new raised eyebrows

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sunt emoticoane Yahoo pe TPU si poate au incurcat borcanele laughing

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești invidios, nu!?! rolling on the floor laughing

| wpetterssone a răspuns:

Am primit mesaj privat pe TPU, dar și un e-mail de la aceeași persoană (sau de la adresa menționată) deși nu am publicat pe acest site sau pe altele adrese de e-mail.
Este un singur utilizator care îmi cunoaște adresa de e-mail, însă eu am primit acel e-mail pe adresa de la serviciu cu domeniu special (cb.****.****.eu)

| wpetterssone a răspuns:

Numele de utilizator există în lume și sunt cel puțin 100 de persoane cu acest nume. Există adrese Google Mail: lindabarger6, lindabarger9.

| wpetterssone a răspuns:

Eu am primit un e-mail pe și pe adresa personală.
https://drive.google.com/open?id=1Fr6FBS8SYNbpqhd70WmKc3t0uMm-8GRX
Este același e-mail ca cel pe care l-am primit pe adresa de e-mail de serviciu.

| teo530 explică (pentru wpetterssone):

Eu am trimis un mesaj adminului informându-l cu privire la acest utilizator şi azi am primit mesaj: Vă mulţumesc frumos de sesizare. Am văzut întrebarea(în mesaj i-am zis să se uite la întrebarea asta pentru detalii) şi am suspendat userul.

| teo530 explică:

Acum i-am dat mesaj înapoi în care i-am spus că nu-s interesat și mi-a dat imediat înapoi că măcar să încerc.

| RAY a răspuns (pentru teo530):

Si eu am primit si cokie e spam, nu trimite nimic

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Dar cine poate fii in spatele contului aluia?

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

Isi trimite poze cu virusi, cineva care vrea sa isi afle datele

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Poze cu virusi? Tare.
Dar am antivirus.

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

Nu ma, isi da o arhiva cu poze in care sunt virusi

| AlexDarius3 a răspuns (pentru RAY):

Mersi, acum o sa imi fac cont pe siteuri de matrimoniale cu email-ul alawinking.

| teo530 explică (pentru RAY):

Da exact aşa mi-a trimis şi mie. Ca răspuns i-am dat că nu-s interesat, după 1-2 minute mi-a trimis alt mesaj:hai măcar încearcă să mă contactezi, iar ca răspuns i-am zis:pas. Tu nu înţelegi că nu-s ineresat de persoana ta? Apoi i-am dat ignor. Mă gândesc să informez adminul în legătură cu ea.

| LPCTSTR a răspuns (pentru teo530):

Mhmm...
Mie nici azi nu mi-a răspuns la email sau cel puțin la mesaj.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Lindabarger
Mesaj primit Lindabarger
Vineri, 14 Septembrie 2018, 8:37 pm
buna draga
Salut frumos să vă cunosc numele meu este Linda. Profilul dvs. m-a impresionat într-adevăr, trimiteți-mi un mesaj prin adresa mea de e-mail privată
(lindabarger17@gmail.com), ca să vă spun mai multe despre mine și să vă trimit pozele. Aștept cu nerăbdare să aud de la dvs.

| teo530 explică:

Da aşa am făcut. Am ignorat-o şi raportat-o adminului care i-a suspendat contul. Wow chiar şi un membru al proiectului "Salvaţi Copiii" face parte din comunitatea TPU.

| Kerre a răspuns:

Da, inca 3 mesaje am primit de la ea, incearca sa o ignori.

| alex15ccc a răspuns:

Am primit si eu mesaj azi, pur si simplu unii oameni au prea mult timp liber si fac spam cu virusi sau reclame toata ziua

| Lucian4 a răspuns:

Da am primit si eu mai devreme. Prima reactie, a fost sa-i verific profilul (nu are nimic) apoi am cautat emailul ei pe google si m-a adus la intrebarea asta.pe TPU. Sigur e vreo straina (nu romanca) zice in mesaj ''Salut frumos'', mie mi-a scris legat ''m-a'' de la ''m-a impresionat''

| teo530 explică (pentru Lucian4):

Eee... poate o fi analfabetă...

| grandebgd a răspuns:

Pare a fi un bot sau o persoana care incearca sa va colecteze adresele de email.