| anonim_4396 a întrebat:

Am primit acest mesaj de la un utilizator care si-a facut cont azi pe acest site, si nu stiu cum sa reactionez.
Acesta este mesajul :

Hello dear
Dragul meu Unul!
Numele meu este Margaret Woodward, sper ca acest e-mail veți găsi bine și sănătos și sper că putem stabili o relație de când ne întâlnim aici pentru prima dată, am trecut printr-un profil care vorbește de tine pe acest site si eu a fost impresionat când am văzut profilul dvs. și a decis să comunice cu tine. Este dorința mea să te cunosc, îmi place sinceritate, incredere, iubire, grijă, adevăr, și respect, am toate aceste calități în mine, a avut amabilitatea să-mi răspundă prin cutia mea de e-mail privat (magwoodwards50@outlook.com), astfel încât să ne ne putem ști mai bine. Sper să citesc de la tine daca sunteti interesati. Vă mulțumim și în speranța de a auzi de la tine cît mai repede. EMAIL: (magwoodwards50@outlook.com)

Ma puteti ajuta?
Nu stiu cum as putea sa reactionez.
Eu i-am trimis mesaj inapoi, spunand, ca ma confunda cu altcineva.

54 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa actionezi simplu:
Bifezi casuta din stanga-jos si dai click pe "sterge mesajul".

| KodrutZ a răspuns:

Nu breh, mesajul e fix pentru tine. Trebuia sa ii raspunzi asa: "Ador sexul salbatic si mai ales tipele care inghit dupa un an4l cu strigaturi. Daca te incadrezi, te rog raspunde-mi la acest email."
E tentativa de scam, mosule.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si eu m-am gandut ca e tentativa de scam, sau macar o gluma proasta, dar eram prea panicat, ca sa stiu ce sa raspund. Ma panichez repede cand primesc mesaje de la un necunoscut, cu care nu am interactionat niciodata.

| KodrutZ a răspuns (pentru Mayhem666):

Lol, relax, dud. Textul ala e clar tradus cu Google Translate. Nu te panica fara rost. In nici o situatie in viata nu are rost panica. Era sa crap de vreo 3-4 ori pana acum si pot sa iti zic in cunostinta de cauza - panica te omoara mai a draq ca orice altceva.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KodrutZ):

Mersi pentru sfat happy

| suntserios a răspuns (pentru Mayhem666):

Mai usor cu panica, a trimis la toti userii probabil, si eu l am primit. E asa de complicat sa iti dai seama ca e tradus cu google translate si postat automat

| Mayhem666 a răspuns (pentru suntserios):

Am observat ca nu e scris corect. M-am mai linistit acum. Thankswinking

| whatevernvm a răspuns:

Cred ca toata lumea l-a primit, inclusiv eu

generalrobertwilly
Astazi, 4:43 pm
Hello dear
Dragul meu Unul!
Numele meu este Margaret Woodward, sper ca acest e-mail veți găsi bine și sănătos și sper că putem stabili o relație de când ne întâlnim aici pentru prima dată, am trecut printr-un profil care vorbește de tine pe acest site si eu a fost impresionat când am văzut profilul dvs. și a decis să comunice cu tine. Este dorința mea să te cunosc, îmi place sinceritate, incredere, iubire, grijă, adevăr, și respect, am toate aceste calități în mine, a avut amabilitatea să-mi răspundă prin cutia mea de e-mail privat (magwoodwards50@outlook.com), astfel încât să ne ne putem ști mai bine. Sper să citesc de la tine daca sunteti interesati. Vă mulțumim și în speranța de a auzi de la tine cît mai repede. EMAIL: (magwoodwards50@outlook.com)
sterge mesajul | blocheaza utilizatorul

| GdX a răspuns:

Ai auzit vreodata de spam sau bot? Asta-i un bot automat. Daca intrii in jocul lor o sa iti ceara bani, o sa iti zica ca e pentru o cauza nobila si ca au nevoie disperata de ajutor.
Tu nu vezi ca e tradus cu google translate?

| KodrutZ a răspuns (pentru GdX):

E distractiv sa le raspunzi, ca dupa inca un mesaj-doua maxim intra pe rol cineva care iti raspunde fix tie. Ce misto e sa ti-o bati de astia... tongue

| Mayhem666 a răspuns (pentru GdX):

Am observat si eu ca nu e scris bine, dar ma gandeam ca e cineva care nu stie sa vorbeasca bine romana (am cunoscut persoane de genu'). Oricum nu o sa ii intru in joc, mai ales ca eu nu prea dau bani, sunt mai zgarcit de fel laughing

| GdX a răspuns (pentru KodrutZ):

E misto la inceput. Cand incep sa apara mailuri dupa mailuri dar cu acelasi text...da-i in mama lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai auzit de spam in viata ta?

| Mayhem666 a răspuns (pentru suntserios):

Ba da, am auzit.

| Drimmero a răspuns:

Daca nu-s aici sa te instruiesc, incep botii sa te pacaleasca. E cat se poate de clar ca ala e un bot ieftin...

| OldSoul a răspuns:

Si eu am primit acest mesaj.
Nu are rost sa-ti faci sperante, deja te inseala...

| Doub a răspuns:

Eu dc nu l-am primit?
ce are ea şi nu am euuuu?

| Mussette a răspuns (pentru Doub):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Aparitii spontane aici pe site...

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ai primit mesajul ăsta? pls, îl vreau şi eeeu

am apărut spontan? credeaţi că aţi scapat de mine? :O

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Creier

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Păi şi tu de ce ai primit? cred că a fost o eroare, ups

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Te-ai lins pe bot de mancare prima saptamana, adio

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Nu, insa am primit un mesaj mult mai dubios, prefer sa nu-l spun aici. Am ramas socat, dar in acelasi timp am murit de ras! Bine ai revenit

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Mersi, mersi.
omg, ce mesaj? spuneeee-l, dă-ne luminĂăăăă

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Shhh, borcanul de zacuscă e mereu alături de mine

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Si eu sunt curios sa aflu ce mesaj a primit!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

In sfarsit ai mai aparut si tu pe aici, ti-am simtit lipsa happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma inteb unde iti este colegul de discutie UnBroken, ca nu l-am mai vazut de mult pe aici. confused

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

M-am emoţionat blushing mulţumeeesc crying((((((

| whatevernvm a răspuns (pentru Mayhem666):

Are limita de 5 raspunsuri pe zi de cand si-a luat suspend, le risipeste luandu-se de oameni, e trist saracul

| Mayhem666 a răspuns (pentru whatevernvm):

Si suspendarea asta se duce dupa o anumita perioada de timp, sau este permanenta?
Si din ce cauza un utilizator poate fi suspendat?

| whatevernvm a răspuns (pentru Mayhem666):

Are o luna. E permanenta daca se repeta dupa ce scapa. Din ce cauza..multe. Spam, jigniri, limbaj vulgar. Trage si tu cu ochiul la cei suspendati si vezi motivele. Oricum multi ajung acolo aiurea din cauza ca sunt raportati de frustrati for no reason si e un feedback pentru a le inchide gura

| Mayhem666 a răspuns (pentru whatevernvm):

Ok, mersi, de acum inainte o sa fiu atent la raspunsurile pe care le dau, ca nu vreau sa fiu si eu raportat de cineva.

| whatevernvm a răspuns (pentru Mayhem666):

Daca nu mi-am luat eu inca, nu-ti iei tu. Decat daca esti raportat pentru intrebari tampite, uhh

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Să mă feresc de gardă nu mai vreaaaauuuu bla, bla

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Ai mai fumat din legalele pe care le-a adus nenea? Ce ai tu?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Are suspendare bwhahahaha!

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Sa zicem ca unul care a fost pus pe caterinca mi-a scris ceva intr-o scurta nebunie, sau chiar e gay...

| RainmakerX a răspuns:

Stai linistit man... nu este prima data cand se intampla lucruri de genul pe TPU.

| Florentina9210 a răspuns:

Da-i block!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Am aflat ca mesajul era spam, si multi utilizatori l-au primit, nu are rost sa-i dau block, oricum nu m-a deranjat cu ceva, decat cu acel mesaj. Dar oricum multumesc pentru sfat, daca o sa ma streseze in viitor o sa ii dau block.

| Clorox a răspuns:

Si eu am primit mesajul asta laughing

| Geanin a răspuns:

#truelove
V-ati gasit :***
Succes in relatie

| Geanin a răspuns:

Stii ca sunt aici pentru tine :**
Oricand, pui )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| Mussette a răspuns:

Si mie mi-a dat. De parca e site de socializare sau un Facebook mai elevat, cu "hello dear", tu esti unul laughing Daca are asa multe calitati, l-am cauta noi pe el, nu el pe noi. rolling on the floor

| Mussette a răspuns:

Un junior nu are cum sa trimita mesaje. E clar ca e un spam.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Tu esti Unul numai Unul esti mereu pe locul Unul

| Juviia a răspuns:

Spune-i asta:
Nici macar nu te cunosc si presupun ca nici tu nu ma cunosti.Vezi-ti de treaba ta!

| Laura78 a răspuns:

E fix pentru tine. Te pune sa alegi daca vrei sa o cunosti si sa va intalniti, sau nu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Laura78):

Eu cred ca mesajul ala e spam.

| alexandruioan a răspuns:

Hei, prietene cred ca acesta este doar un link luat de undeva si trimis la mai multe persoane care probabil au avut reactia ca a ta. Incearca sa nu il mai bagi in seama sau sa ii spui ce am zis eu adica despre link. Imi trimiti mesaj si imi spui daca te-am ajutat.