| anonim_4396 a întrebat:

M-am conectat la Scribd cu, contul de Facebook pentru a putea descarca ceva.Mi-a cerut un un cont bancar si am bagat pe al meu pentru o luna gratuita! Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca luna free a trecut iar pentru o noua luna mi-a oprit banii de pe card! Mai pot recupera banii?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Nu! Nu ii mai poti recupera! anuleaza cat mai repede ca sa nu mai iti ia din cont si banii de pe urmatoarea luna, si totsu beneficiezi de abonamentul pana la capat pe prima luna platita!

| VldVldd a răspuns (pentru Ora de net):

E ok! Daca anulez beneficiez de luna asta? Pot descarca in continuare?

| superAndrei a răspuns (pentru VldVldd):

Da,cu siguranta. Daca ti-au luat banii de pe card, ai dreptul la luna asta!

| VldVldd a răspuns (pentru superAndrei):

Ok multumesc frumos! Ai funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti recupera ceva ce nu ai anulat.
Cu 1-2 zile inainte sa se termine luna gratuita, trebuia sa-i contactezi si sa anulezi subscriptia. Cum nu ai facut-o, ei si-au retras banii, perfect legal si corect.
Din paacte, nu ai ce sa mai recuperezi, ca ei nu ti-au luat incorect banii, totul a fost conform Termenilor si Conditiilor de utilizarea ale site-ului, aprobat de tine, cand ti-ai facut contul.
Ce poti face acum?
Contacteaza-i cu cateva zile inainte de terminarea celor 30 de zile, sa-ti inchida contul, ca sa nu-ti mai ia urmatoarea plata.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Poți renunța la cont, dar nu mai poți recupera banii. În momentul în care ți-ai creat contul și ai introdus datele bancare, ai acceptat termenii și condițiile sitului în care era stipulat că doar prima lună este gratuită.