| timidu89 a întrebat:

Platile online cu cardul sunt sigure? Iti cere adresa, numarul de card, codul de pe spatele cardului.Nu pot extrage bani de pe card cand vor? Ma gandesc ca fara pin nu au cum sa se foloseasca de date.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, este destul de sigur. Dar eu nu tin sume mari pe card. Le depun in depozit.
Eu toate utilitatile le platesc cu cardul.
Cardurile cu care se fac plati online sunt introduse intr-un sistem de siguranta.

| marinaru777 a răspuns:

De preferat un card de cumparaturi nu cel de salariu, eu am patit sa mi se fure de pe card am mers la banca, am completat o declaratie, au blocat cardul si emis altul, suma am recuperat o ...se cer detalii despre tranzactie si astfel banca identifica operatiunea

| timidu89 explică (pentru marinaru777):

Eu am avut peste 10000 lei pe card, sunt sigur ca cumva pe parcursul a 4 ani mi-au disparut din bani. Pot face ceva in privinta asta? Am si cheltuit, dar toti bani nu aveam cum. nu E SAFE SA TI MULTI BANI PE CARD. gRESESC?

| marinaru777 a răspuns (pentru timidu89):

Ceri extras de cont de la banca pe cate luni vrei si identifici tranzactiile respectiv sumele, sper sa ai activat acel serviciu de informare cand au loc modificari in cont daca nu mergi la banca si activeaza l ..eu am fost informat odata stand acasa ca am efectuat o tranzactie pe un site ..am mers direct la banca si am rezolvat