| ogeorgem a întrebat:

Am o problema cu browserul Google Chrome. Am instalat un joc care se pare ca avea virusi si cu toate ca am dezinstalat jocul, programele care s'au instalat cu tot cu joc se pare ca mai am ceva. Dupa un anumit timp imi intra pe o pagina secundara de pe Chrome intr'un site care ba imi apare una care cica vorbeste cu mine si imi trimite poze cu ea dezbragata, ba ma baga la pariuri sportive, ba intr'o pagina cu o eroare si tot asa. Am dezactivat toate extesiile si apoi le'am sters si tot la fel imi face. Am dezinstalat si browserul si apoi l'am instalat inapoi dar tot la fel. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu asta: https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

4 răspunsuri:
| rrrp a răspuns:

Da. sigur ai ceva.

ia asta free, da un scan si dezinfecteaza si apoi dezinstaleaza l.

www.malwarebytes.com

| Eduard619 a răspuns:

Instaleaza ablocker, ublock si scapi sigur de ele.

| ogeorgem explică (pentru rrrp):

In 3 minute a gasit 58 de virusi laughing Merci frumos

| rrrp a răspuns (pentru ogeorgem):

Da. stiu. si instaleaza un antivirus daca nu ai (avast e free si nu mananca multe resurse).

si probabil a dezactivat si uac ul (user account control).
scrie uac in start -- mergi acolo si seteaza l pe default.