| Anonimul95t a întrebat:

din cate am vazut avast free are licenta gratuita doar 365 de zile dupa care ce se intampla nu mai functioneaza? iar dupa aceia daca il reinstalez va avea din nou licenta 365 de zile? tin sa precizez ca m-am inregistrat la ei cu adresa de email.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Avast declara pe situl oficial ca poti beneficia de aceasta varianta gratuita cat timp doresti. Singurul lucru pe care trebuie sa il faci este sa te inregistrezi o data pe an, la finalul celor 365 de zile - mai multe detalii aici https://www.avast.com/faq.php?article=AVKB9

5 răspunsuri:
| Bobbye a răspuns:

Salut si tie!
Licenta de 365 zile(1 an) o primesti o singura data, iar dupa ce va expira, antivirusul bineinteles ca va mai functiona dar nu la cerinte maxime(adica o sa iti detecteze doar virusi slabi, iar protectia PC-ului sau ce ai tu va fi scazuta si va exista risc de virusi). Dupa acea licenta daca vrei din nou protectie maxima va trebui sa platesti o viitoare licenta.
Sper ca te-am lamurit!

| doctorandus a răspuns:

Dupa ce-ti expira poti folosi Bitdefender Free, e gratis mereu.

| Anonimul95t explică (pentru doctorandus):

Am folosit Bitdefender si cred ca am ramas dezamagit era mi-am virusat laptopul cu el

| doctorandus a răspuns (pentru Anonimul95t):

Cu orice antivirus iti poti virusa laptopul daca... insisti.

| Anonimul95t explică (pentru doctorandus):

De insistat nu am insistat si chiar cred ca am incercat sa ma feresc de malware