| Iulian_Olteanu_1994 a întrebat:

ma puteti ajuta cu un translator ce imi traduce corect?

4 răspunsuri:
| VictorL a răspuns:

Bună!
Depinde în ce limbă vrei să traduci, și nu te aștepta să traduci propoziții pe care să le înțelegi 100%, asta nu e posibil.
Eu traduc de obicei cuvinte în limba germană de exemplu, și folosesc site-ul dero.dict.cc. Dacă însă vrei să traduci de exemplu din engleză în română, atunci folosesti: enro.dict.cc...
Dar dacă totuși vrei propoziții, poți încerca bing.com/translator sau cunoscutul translate.google.com

| Iulian_Olteanu_1994 explică (pentru VictorL):

Ms frumos

| VictorL a răspuns:

Funda?

| Ora de net a răspuns:

Buna, Iulian,

Poti incerca sa folosesti translate.google.com. Din pacate insa, niciun translator automat online nu va fi capabil sa traduca corect anumite sensuri ale cuvintelor sau fraze foarte lungi. Verifica acuratetea traducerii cu o persoana care cunoste limba sau o persoana specializata.