| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Am un laptop Lenovo cu Win 7 si azi am instalat un joc, si odata cu el s-a instalat si Sunny Games WhenU SaveNow. Din cauza asta nu imi mai merge conexiunea la internet pe laptop. Am reinstalat driverele de net ale laptop-ului dar nu am rezolvat nimic. Ce solutii stiti? Precizez ca am instalat pe laptop antivirusul Avast Internet Security 2017?

4 răspunsuri:
| ChiukiuHamsler a răspuns:

Conexiunea este prin wireless sau prin cablu direct la laptop? Daca este prin cablu s-ar putea sa ai probleme cu el. Si mie mi s-a intamplat cand aveam prin cablu. Am schimbat cu wireless-ul si merge bine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui dezinstalat din Control Panel/ Programs and Features. Apoi trebuie dat cu Bitdefender: https://www.bitdefender.ro/toolbox/
Apoi cu: https://www.malwarebytes.com/premium/ varianta Free Trial tine 15 zile

| Gax97 a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Cum pot rezolva sa-mi mearga din nou conexiunea prin cablu?

| Anonimul202 a răspuns:

Recomandarea mea este ca daca este prin cablu sa ii chemi pe cei de la internet sa te ajute sau du-te la un service explica-le problema si o sa te ajute cu o verificare