| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. As vrea sa vand un laptop HP 250 si nu stiu cu cat sa il vand, unii imi ziceau ca nu face mai mult de 150 de lei altii imi ziceau sa il dau cu 500 de lei. Specificatiile sunt aici:
Display: 15, 6 inch, 1366x768
Procesor: Intel(R) Premium(R) CPU 2020M @ 2, 4 GHz, 2 nuclee
Harddisk 750 GB
Placa Video: Intel HD Graphics
Memorie RAM: 4GB RAM

Windows 10
CD-RW defect, bateria tine cateva minute, trebuie tinut cu incarcatorul in priza.
Cu cat ar trebui sa fie vandut ca de o luna tot incerc sa il vand si sunt care imi zic ca nu imi da nici la amanet mai mult de 100 de lei pe el si altii ca se poate sa fie cu 500 de lei.
Ajutati-ma si pe mine cu un sfat va rog.

5 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Amanetul e amanet, cumparatorul direct e cumparator direct.Sa fim seriosi.Acum cativa ani m-am dus cu un laptop de 500 de euro mi-au dat 500 de lei la amanet happy (nu vandut, l-am luat inapoi).In fine, uita-te pe net ce pret are si da-l si tu la mai putin de jumate din pretul de magazin.Mai depinde si cum este intretinut.

| Hutzy95 a răspuns (pentru Blueberry8):

Laptop-ul e intretinut destul de ok, nu are zgarieturi pe el, eu cand l-am cumparat in noiembrie 2014 am dat 1710 lei pe el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte greu, deja e trecuta vremea lui, chiar daca nu era defect pretul ar fi coborat la jumatate, nu stiu ce sa zic, poti incerca sa-l vinzi cu 300-400 de lei sau poti incerca sa-l vinzi la piese, sau poti incerca in magazine prin intermediul trade-in si sa-ti iei ceva nou

| Blueberry8 a răspuns (pentru Hutzy95):

Eh..problema este ca tehnologia avanseaza de la an la an si se ieftinesc foarte mult si foarte repede.Iti dau un ex telefoanele, Samsung(chiar daca ma abat de la subiectul tau) care pe fiecare an scot o serie noua de S`uri si daca tu anul trecut ai dat 1000 de euro pe un S9, acum il gasesti in magazin cu 500 de euro sa zicem si daca vrei sa il vinzi, cu cat sa il si vinzi cu 200 de euro si nu ai facut nimic...Dar 500 de lei tot iei pe el happy.

| PainTech a răspuns:

Tehnologia e destul de veche ( ~2012 ). Personal nu as da mai mult de 250-300 de lei pe el ( daca as fi sa il cumpar, acum nu am nevoie ).