| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume, am si eu o mica mare problema pe Youtube.
Deci is abonat la cateva canale care imi plac, dar in ultima vreme tot imi apar canale la lista care sunt abonat, canale la care nu m-am abonat nici n-am auzit de ele. Ma dezabonez de la unele dupa cateva zile apare ca is abonat la altele.
Sunt canale care n-au nici un video dar totusi au sute de mii de abonati, toate au peste 100 000 de abonati.
Ce s-a intamplat? Mi-a fost cumva spart contul ori vreun virus ceva ce ar trebui sa fac?
Exista vreo metoda de a rezolva asta? Eu n-am dat contul la nimeni altcineva.
Exista vreo modalitate sa rezolv asta fara sa fiu nevoit sa imi sterg canalul? Ca il am de vreo 8 ani si am salvat o multime de chestii care mi-au placut

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Schimba parola

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Prima măsură pe care va trebui să o iei este să îți schimbi cât mai repede parola. Dar încearcă să o faci mai puternica si mai greu de ghicit.

| damnedwolf explică (pentru AllyAlexandra20):

Am schimbat acum astept cateva zile sa vad daca mai apare ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga de asemenea autentificare in doi pasi.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa iti schimbi parola si sa urmezi sfaturile indicate aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Youtube.

| damnedwolf explică (pentru Ora de net):

Am schimbat parola dar in ultima saptamana am fost abonat din nou la peste 30 de canale