| Ionescu_Adrian_1990 a întrebat:

Salutare... Știți vreo aplicație gratuită și sigură de actualizat driverele la calculator?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Nu prea este nevoie de o aplicatie pentru actualizare automata a tuturor driverelor, ceea ce trebuie actualizat este doar driver-ul video si in cazul in care folosesti, cel de la antivirus. Windows-ul isi face automat update.Mai nou se fac si update-uri de bios pentru probleme de securitate Meltdown si Spectre, dar acestea se fac manual deoarece se iau de la producatorul placii de baza, si dupa model.

Personal nu mi-as bate capul cu o aplicatie pentru actualizare automata.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Multe programe pot fi virusi sau pot aduce virusi.
De aceea cel mai bine faci tu aceste update-uri. De regula le face windows-ul singur.
Daca vrei sa le verifici sau sa le faci tu, poti da clic pe Start/Butonul Windows si scrii acolo: device manager.
In fereastra care se va dechide, cu clic dreapta si stanga (dupa nevoie) poti face/verifica personal ultimele drivere prin: update driver software.

| Marinescu_Sorin_1972 a răspuns:

Driver Booster

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te pe aici: http://bit.ly/2DEMPOn
E buna! Eu am folosit-o.

| DonGiani a răspuns:

Nu

| BuLaNNNeL a răspuns:

DriverIdentifier.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Adrian,

Poti activa optiunea de actualizare automata chiar din sistemul de operare al computerului (exista posibilitatea ca ea sa fie activata deja). Mai toate sistemele de operare si programele vin cu astfel de setari prebifate, nu este nevoie de o aplicatie seaparata.