| Nedelcu_Cristian_2001 a întrebat:

Salutare utilizatori TPU. Am un cont de paypal, pe care am adăugat acum 2 ani un card, dar pe care nu il mai am. Am un abonament de Netflix care se plătește automat cu paypal, folosind cardul, eu neavând bani pe paypal. Se poate sa ma puna cei de la banca sa plătesc banii+taxe ca nu am bani pe card? Sau ce se poate intampla?

3 răspunsuri:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Nu, banii se retrag doar dacă ai în cont, oricum, dacă ar fi fost cazul, până acu' primeai o scrisoare, un telefon, orice, de la bancă prin care îți aduceau la cunoștință faptul că ai restanțe.
În plus, Netflix anulează abonamentele de genul, odată ce nu ai avut bani pe în cont, nu au avut de unde retrage suma, așa că au anulat abonamentul, cel mai probabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Banii se trag automat din contul bancar sau cardul, legat de el.
Daca nu mai ai bani in acrd, da, banca te poate penaliza, pentru ca s-a facut "overdraft".

| Nedelcu_Cristian_2001 explică:

Tin sa mentionez ca abonamentul functioneaza, ba chiar am facut si o achiziție de 3€ folosind paypal-ul alimentat cu cardul, inseamna ca mai am bani pe card?