| anonim_4396 a întrebat:

Salutare
Câteva întrebări
Cum funcționează PayPal.
Sunt minor am 15 ani și mi-am instalat PayPal pe telefon.
Trebuie neapărat să am cont bancar sau card de credit/debit pentru a putea avea bani in PayPal?
PayPal-ul se poate folosi ca virtual wallet?
Pot plăti NFC cu PayPal?
Ce fel de plati pot face cu PayPal?
Ce pot plăti cu PayPal?
Avantaje și dezavantaje PayPal?
Exista carduri PayPal?
Care sunt acelea și ce fac ele în plus pe langa virtual wallet.
Pot baga banii in jocuri cu PayPal?
Ce îl face pe PayPal diferit fata de un card sau cont la o bancă ca Raiffeisen Bank?
Ce taxe si impozite are PayPal?
Are ceva restricții?
De retragere, depunere cheltuiala?
Se poate folosi PayPal pentru extrageri și depuneri in Forex și crypto?
Ce e mai bun revolut sau PayPal și de ce?
Și în ultimul rând cum funcționează el că am văzut că poți adăuga și ceva carduri acolo.
Ce-ar trebui să știu înainte să îl folosesc.
Dau funda celui care îmi rapsunde la tot.
Știu că poate cer prea mult.
Seara faina

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

1. Îți poți transfera din orice cont bancar bani, în contul tău paypal.
2. Se pot plăti jocuri, și multe altele cu paypal. Și poți baga banii în jocuri.
3. Nu cred că se pot retrage bani cash de la bancomat. Trebuie să ai card.
4. Poți plăti aproape orice.
5. Se poate plăti și cu telefonul cel mai probabil.
6. Nu există carduri în format fizic de paypal.
7. Normal, are restricții. Una dintre ele ar fi să nu fie folosită sub 18 ani. Dar mulți minori o folosesc.
8. Nu știu sa îți spun avantaje și dezavantaje deoarece nu folosesc aplicația.

1 răspuns:
| Lucaaragiale23 a răspuns:

Cum pot extrage banii la un bancomat daca nu am card sau cont bancar și am doar acel virtual wallet sa zic așa
Se poate sau trebuie card neapărat