| rld0 a întrebat:

Am o mica nelamurire. Am bani la banca si card Visa. Am de facut o tranzactie prin paypal dar nu am paypal. Daca imi fac cont si atasez cardul, voi putea plati cu banii ce ii detin in contul bancar? Poate e o intrebare tampita dar e prima data cand fac asa ceva,.

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Paypal este u intermediar intre cartea ta de credit si vanzator (ca sa nu dai direct date legate de card). Dupa ce ai facut un cont paypal, acesta trebuie sa aiba acces la cardul tau, sa poata sa faca tranzactii; oricum paypal incearca asta in momentul in care il creezi. In schimb, si cardul trebuie sa 'stie' sa faca plati electronice; asta vorbesti la banca. Deci raspunsul e da, daca cardul tau stie si plati electronice, vei putea folosi paypal pentru plati pe internet.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Da vei putea platii cu banii din contul bancar...