| Spawn99107643 a întrebat:

Salute, ieri am reusit sa imi sparg telefonul si am incercat sa ma conectez LA alt telefon cu adresa de yahoo mail, nu am reusit pentru ca imi cere in numar de cheie, um cod, numarul de telefon inregistrat nu I'll mai am, cum pot sa imi recuperez mail_ul, EU stiu numele de utilizator si parola dar nu ma lasa sa bag parola datorita acelui key.

2 răspunsuri:
| Frunzescu a răspuns:

Îl hăcuiești
Sau faci alt cont

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Recomandarea noastra este sa folosesti Yahoo Sign In Helper pentru a accesa contul. Alege o alta metoda de verificare decat prin codul trimis pe numarul de telefon.

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.