| iuliana789282828 a întrebat:

Știe cineva cum se folosește site-ul hackeator.org?

9 răspunsuri:
| DracuIa a răspuns:

Site-ul acela nu se poate "folosii" intr-un anume mod.
El contine doar informatii despre SE(social enginering) skills.
Nimic mai mult. Informatii pe care le poti gasi oriunde.
Nu te ajuta cu cu absolut nimic.
Iar "hack-uitul" in sine este ceva complex, ce tine de cunostinte de programare avansate cat si SE.
Pe langa asta nu e legal, si este destul de greu sa te ocupi cu asta.

| iuliana789282828 explică (pentru DracuIa):

Nu, e de hacking doar ca cere sa confirmi ceva și nu știu ce trebuie sa faci mai departe

| DracuIa a răspuns (pentru iuliana789282828):

Crede-ma nu e nici un "hacking" esti mica si nu stii cu ce se mananca.;)
Hacking-ul in sine e o fapta penala prevazuta de lege, si se opereaza doar de persoane care se ocupa in mare parte cu IT sau au un background in asa ceva. telecomunicatii etc
Daca nu stii cel putin un limbaj de prgramare, pentru web sau software, nu ai ce sa "hack-uriesti" mai degraba sa fii hack-uit de cei care te mind, promitand-uti ca iti ofera acces, cand colo doar se folosesc de persoanele naive si nestiutoare ca si tine.
Si eu de exemplu, spargeam parole/conturi prin 2007-2012 cu linux, folosiind tehnici diferite precum: phishing, keylogere, bruteforce, backdoor-remote, sau root-uri insa majoritatea sunt acum depreciate, si NU mai functioneaza.
Uita-te pe yt si informeaza-te:
https://www.youtube.com/watch?v=hzC6BONJgsQ&ab_channel=Tinkernut

Https:// hackeator.org/hack/facebook/ frate nu știu ce sa faci mai departe sa verifici atâta tot eu vreau să-mi sparg un cont vechi ce e ilegal asta e situl doar nu știu ce se face dupa

Și nu sunt mica știu eu destule doar ca da altceva... Am nevoie de acel cont aveam destule în acel cont.

| IceRope a răspuns (pentru iuliana789282828):

Indiferent ce ai de gând, nu va funcționa. În primul rând nu este un site "de hecărit". Iar în al doilea rând nu mai păpa tot de pe net, fără să înțelegi cum stau lucrurile. Din câte observ, singurul lucru pe care îl vei sparge vreodată este geamul vecinului, sau un coș de pe față.,

| DracuIa a răspuns (pentru iuliana789282828):

M-am uitat pe link-ul ala, totul e doar un script vizual in js, care te face sa crezi ca vezi doamne " se infilitreaza in serverele Facebook si "sparge contul".
E doar o manevra care te redirectioneaza, ca sa obtii datele (ne existente) ale contului (ne hackuit), ci pacaleste oamenii care nu stiu sa dea click pe linkuri fake sa platesti ceva sau sa iti fure datele.
Asa ca ai grija.

| redwarrior27 a răspuns:

Eu nu te pot îndruma

| Bubico2022 a răspuns:

Ai tu informatii sigure ca nu e teapa?!?
ca de ex. promite sus si tare ca face hack la wifi, la care eu stiu din pura proprie experienta ca numai wep-ul e vulnerabil, restul sunt imposibil de spart daca parola nu e intr-un dictionar