| Georgiana_7378 a întrebat:

Sunt noua pe site si, ce i aia funda si la ce foloseste?happy

12 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salu Georgiana
Funda este acordata de cel care a pus intrebarea raspunsului pe care-l considera cel mai bun (folositor, inspirat, etc).
Ajuta cu o funda pe profilul celui care o primeste plus un bonus de 100 de puncte.
Bun venit pe TPU

| Pinkky10 a răspuns:

Pai de exemplu tu pui o intrebare si mai multe persoane o sa iti raspunda. Te uiti la raspunsuri si care ti se pare cel mai bun il premiezi daca vrei cu o fundita scrie in dreapta alege raspunsul ca fiind castigator si e o fundita pe care trebuie sa dai cilckhappy
Pa pa!happy

| Frau a răspuns:

Pai pui o intrebare si primesti cateva raspunsuri. In dreptul fiecarui raspuns scrie "declara raspunsul castigator" in cazul in care merita!
P. S.: poti declara un singur raspuns castigator.

| ăăăă a răspuns:

Pai. o fundita i se ofera celui mai bun raspuns la inrebarea pusabig grin.nu prea stiu la ce foloseste.
doar ca se vede ca aceea persoana a raspuns cel mai frumos, cel mai placut etc.etc.
funditabatting eyelashes?
papa:*

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Din toate raspunsurile pe care le primesti trebuie sa dai funda la cel mai bun sau la care raspuns ii mai folositor tie

de exemplu poti sa-mi dai mie acum o fundalaughing

| a răspuns:

Funda se da pentru cel mai bun raspuns. Evident ca o da cel care a pus intrebarea.

| ColorfullColors a răspuns:

Of, of... Si mie mia- luat ceva la inceput sa-mi dau seama de ce funda tot vorbeau astia.
"Funda" e o panglica daca vrei sa-i spui asa cu nr. 1, e portocalie, si daca ai pus o interebare pe site, dupa ce primesti cateva raspunsuri, sau doar unul, poti sa selectezi 'castigatorul la intrebarea ta'. Adica alegi raspunsul cel mai bun si il premiezi.
La sectiune 'profilul tau' o sa vezi 'raspunsuri castigatoare'. Alea sunt raspunsuri date de tine altora care au fost alese castigatoare.
Fundele iti aduc puncte (mai exact o funda valoreaza 1000 de puncte), punctele iti ridica rankul, iar cu un anumit punctaj (nu stiu sigur cat, poti ajunge expert TPU, poti fi votat userul anului (2010) s. a. m. d.

| Irina117 a răspuns:

Bună!
Fundiţa este o metodă de a aprecia răspunsul cuiva, dându-i o fundă.
Spre exemplu tu îi dai un răspuns unei persoane, aceea persoană consideră că răspunsul tău este cel mai bun, el are dreptul să îţi dea fundiţa. Ea te ajută să creşti în rank şi să obţii multe puncte.
Undeva în dreapta unui răspuns apare o fundă portocalie şi poţi da click pe ea şi îi acorzi persoanei respective fundă.

Pa!:*

| Cold a răspuns:

Buna georigiana tongue fundele se akorda celor care dau raspunsuri korecte ( poti da doar o singura funda la o intrebare ) happy si aceste funde sunt niste punkte la nu stiu kate funde devii expert TPU parca thinking happy

| ReporteritzaisBack a răspuns:

Fundita ii dai la raspunsul care ti s-a parut tie corect sau care ti-a placut mai mult daca strangi foarte multe fundite esti activa dai raspunsuri corecte pozi ajunge expert TPU

uitate la raspunsurile de aici il alegi pe care ii dai fundita iar langa iti apare fundita colorata gri dai click pe ea si ai dat o fundita
ATENTIE poti sa dai doar o singura fundita pentru o intrebare
daca vrei sa strangi fundite atunci la raspunswinking

| shad00w a răspuns:

Hey`! Si eu sunt noua pe sitebatting eyelashes. Fundita o primesti atunci cand raspunsul tau este cel potrivit la intrebarea unui utilizator sau cand este pe placul utilizatorului respectiv. este important sa faci cat mai multe fundite pentru a deveni Expert TPU tongue :* Sarbatori Fericite

| Phoenix1 a răspuns:

Buna si bunvenit funda este un fel de rasplata daca ai raspuns corect sau satisfacator iar cu ajutorul ei poti sa devii din ce in ce mai buna. Sper ca ti-am raspuns la intrebare.Multa BAFTA sa ai si sa devi prin cei mai buni din sitte. Funda:d