| TRedR a întrebat:

Tot primesc acelasi mesaje ciudate de la mai multi colegi vechi. Majoritatea spun doar "Arata ca tine" urmat apoi de un link pe care nu am dat click (care nu am de gand sa il postez ca sa nu para ca incerc sa il promovez, daca chiar va mananca curioziatea puteti sa imi trimiteti un mesaj in privat). Ma gandesc ca probabil unul din ei a dat click pe acest link si a avut contul spart si a trimis linkul la mai multi colegi care la randul lor au intrat pe site. Tin sa mentionez ca colegii care au trimis acest link nu imi sunt prieteni si nu am mai tinut contactul cu ei de luni de zile. Intrebarile mele sunt: A mai patit cineva asta, Ce se afla pe site-ul ala (daca il mai are vreo cineva si daca a avut cineva curaj sa intre pe el) si ce se poate intampla daca intru?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| LARISSSAAA144 a răspuns:

Tf,posibil sa ti iei virusi daca ii da i click

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit-o și eu când aveam cont de Facebook. Acele persoane nu trimit ele voit acel mesaj ci este un fel de virus care se trimite singur.
Dacă apeși pe acel link e probabil să îți fure datele personale ale contului sau să ți se instaleze un spyware în telefon sau PC.