| Simina94 a întrebat:

De câteva zile tot primesc pe WhatsApp mesaje de la numere pe care nu le am în agendă, atât din România cât și din străinătate.De exemplu îmi dau mesaj cu "Bună" sau cu tot felul de oferte de munca si link-uri.
Ce aș putea face ca să nu mai primesc deloc aceste mesaje? Menționez că nu am intrat pe site-uri spam sau link-uri din mailuri ciudate.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt Hackeri trebuie sa blochezi pe whatsap numarul lor de pe care i ti trimit ei mesaje.

| ReddY25 a răspuns:

Blochează toate numerele alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit și eu. Dar nu pe Whats App, ci ma sunau direct pe telefon cu sondaje. Era o cartela pe care nu o foloseam decât la date, un telefon pe care îl foloseam doar în gaming, blocasem sa nu mai sune nimeni. Dar sa vezi problema : când încercau sa sune disperații îmi schimba rețeaua din 4G în 3G, aveam și lag in joc din cauza lor. Am aruncat cartela aia și iau internet de pe alt telefon prin hotspot. Nu prea ai ce face decât sa schimbi numărul. Si nu trebuie sa accesezi ceva, pur și simplu numere alese aleatoriu. Printre care se regăsește și numărul tău, din păcate.

| Celestina003 a răspuns:

Schimbă numarul.