| calibrax a întrebat:

Un utilizator Instagram, doar el are acces la mesajele trimise si primite? Sau si cei de la Instagram au acces?

13 răspunsuri:
| FLORENTINAndreea a răspuns:

Cred ca doar utilizatorul are acces. Instagram iti verifica contul doar cand primesti raport de la cineva.
Asta stiu, nu inseamna ca e si adevarat!

| calibrax explică (pentru FLORENTINAndreea):

Dar cand verifica contul, verifica si mesajele private?

| Sagemi67 a răspuns:

Cei de la Instagram au termenii lor de confidentialitate si daca e ceva grav cum ar fi niste mesaje despre o ''crima'' ei au voie sa iti acceseze mesajele..in rest e doar contul tau si mesajele tale.Bft

| CleanHeart a răspuns:

E intimitatea ta
nu se baga nimeni, treaba asta ii pentru alte persoane
o seara frumoasa!

| FLORENTINAndreea a răspuns (pentru calibrax):

Cred ca da.

| calibrax explică (pentru Sagemi67):

Au blocat contul. Au dat disable. Dar intreb ca fapt divers, au dat block din cauza mesajelor sau a postarilor. Banuiesc ca ce discutam cu oamenii raman discutii private.

| calibrax explică (pentru FLORENTINAndreea):

Dar verifica si mesajele private?

| ChiarEu2 a răspuns:

Ce treabă ar avea americanii de la Instagram cu tine? Stai fără grijă!

| Sagemi67 a răspuns (pentru calibrax):

Pentru ca ai încălcat ceva termenii poate dar în nici un caz din cauza mesajelor. Cel mai probabil din postări.

| calibrax explică (pentru Sagemi67):

Sper ca din postari. Erau mai erotice.

| calibrax explică:

Are cineva alte raspunsuri?

| Sagemi67 a răspuns (pentru calibrax):

Ți-ai dat singur răspunsul

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Doar tu si persoana cu care discuti aveti acces la mesajele private, dar acestea sunt stocate pe serverele Instagram. Desi angajatii companiei nu iti vor citi mesajele private, ei au in teorie acces la ele.