| andrew01a a întrebat:

Am instalata aplicatia Instagram si pot sa trimit mesaje private. Sunt trimise, respectiv primite, mesajele private si de catre persoane care nu au instslata aplicatia Instagram, numai se logheaza pe Instagram si in concluzie nu au mesajele private ca o optiune? Va rog raspunsuri serioase!
Multumesc!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă are cont de Instagram, de ce nu? Toate persoanele care te urmăresc și pe care le urmărești îți pot trimite mesaje private pe Instragram (de pe telefon!). Restul, exclus!
Din câte am citit, există și o aplicație care ar permite trimiterea mesajelor și de pe PC, dar tb să descarci aplicația respectivă.

| andrew01a explică (pentru floresdemayo):

Buna! Am trimis mesaje private la non followers.
Mesajele au fost trimise insa nu stiu daca le si primesc in vreo notificare, de exemplu... chiar si daca acestia nu au instalat Instagram.

| floresdemayo a răspuns (pentru andrew01a):

Am verificat. Dacă se loghează doar cu Google, fără a avea aplicatia, nu are posibilitatea să primească mesaje. Căsuța cu mesaje e accesibilă doar dacă descarcă aplicația.
PS. În ziua de azi, să știi că majoritatea și-a instalat în telefon Instagram. Mă mir că ei nu au...

| andrew01a explică (pentru floresdemayo):

Multumesc foarte mult!?